Haberler

Bakan Albayrak’tan Coronavirüs Önlemleriyle İlgili Açıklama Geldi

Albayrak olası tüm senaryolara karşı yol haritalarının belirlendiğini kaydetti.

Coronavirüs ile ilgili ülkelerin almış olduğu tedbirlerin ardı arkası kesilmiyor. Dünya adeta alarma geçmiş durumda. Çin’de virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 800’e ulaştı. Türkiye’de ise henüz ölümlü bir sonuç olmasa da vaka sayısı 18’i bulmuş durumda.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, virüsün ekonomiye yansımalarıyla ilgili Twitter’dan yaptığı son açıklamada şunları kaydetti:

Piyasaların likiditeye erişiminde en ufak aksaklık olmayacak şekilde önlemler alınmış ve alınacaktır. En fazla etkilenen sektörler öncelikli olmak üzere tüm sektörleri kapsayacak bir dizi destek ve önlem uygulanacaktır.

Virüsle mücadele kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) gibi önde gelen sivil toplum kuruluşları ve temsilcilerle yakın temaslar sonucu süreci ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiklerini belirten Albayrak söz konusu grup ve kuruluşların talep ve önerilerini de dikkate aldıklarını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu