Haberler

Bakkt’ın CEO’luk Makamı Yine Boşaldı

Mike Blandina'nın kısa bir süre önce oturduğu CEO'luk koltuğundan neden ayrıldığı henüz net olarak bilinmiyor.

Bakkt Eski CEO’su Kelly Loeffler’ın ABD senatörü olarak atanmasının ardından boş kalan CEO’luk koltuğunu dolduran Mike Blandina, dört ay gibi kısa bir süre kaldığı görevinden istifa etti. Blandina’nın yeni fırsatları değerlendirmek için görevi bıraktığı iddia edilse de asıl nedenin ne olduğu henüz açıklanmadı. Blandina’nın gidişiyle boşalan CEO’luk koltuğuna geçici olarak, Intercontinental Exchange’te üst düzey yöneticilik yapan David Clifton geçti.

Kulislerde dolanan dedikodulara göre Blandina’nın rakip şirketlerden biri olan JPMorgan Chase’ten hatırı sayılır bir iş teklifi aldığı söyleniyor.

Bakkt Beklentileri Karşılayamadı

2018’de kurulan, Bitcoin vadeli işlem borsası ve dijital varlık platformu Bakkt, tüketicilerin ve kurumların dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde alıp satmaları, harcamaları ve saklamaları için tasarlanmıştı.

İlk Bitcoin ürününün ardından BTC opsiyon sözleşmelerini piyasaya sürerek belli oranda bir başarı yakalayan ve yapmış olduğu büyük ortaklıklarla -Microsoft, Starbucks vb.- adından söz ettirmeyi başaran Bakkt, bir süre sonra yatırımcıların beklentilerini karşılayamaz hale geldi ve birçokları için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

En yakın rakibi CME rekor üstüne rekor kırarken Bakkt’ın ticari hacmi çok çok düşük seviyelerde seyretti ve son yaşanan CEO kriziyle de yeni bir darbe aldığı aşikar olan platform kan kaybetmeye devam edecek gibi duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu