binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBancor Hacklendi! Saldırının Boyutu Çok Ciddi

Bancor Hacklendi! Saldırının Boyutu Çok Ciddi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coindesk’de yapılan habere göre token üretme platformu olarak bilinen Bancor saldırıya uğradı. Güvenlik ihlalleri nedeniyle hacklenen sistem, saldırının ardından çevrimdışı konuma geçti.

Bancor’un resmi Twitter hesabından; sistemin saldırı sonrasında çevrimdışı konuma alındığı ve hiçbir kullanıcının cüzdanının ele geçirilmediğini ifade etti.

Yetkililerden gelen açıklamada: “Soruşturmayı derinlemesine incelemek için sistemi bakım moduna aldık, ilerleyen saatlerde durumu daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız ve en kısa sürede sistemi tekrar aktif edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Bancor yeni kriptografik tokenlerin oluşmasına imkan sunan bir platform. Sistem üzerinden geçen sene zamanın en büyük ICO satışı 153 milyon dolar ile gerçekleşmişti.

Zarar Büyük Ölçüde

Yapılan açıklamaya göre durumun vahameti büyük. 1 milyon dolar değerinde NPXS, 10 milyon dolar değerinde BNT ve 12.5 milyon dolar değerinde ETH çalındığı açıklandı.

Bancor yetkilisi Nate Hindman “Bancor’un tokeni olan BNT’lerin aktarımları engellenerek zararın önüne geçildi ancak bunu diğer tokenler için yapabilmemiz mümkün değil. Hacker hesapların cüzdanlarını izleyerek tokenleri kullanmalarının önüne geçmek için çalışıyoruz.”

BNT bu durumdan ciddi oranda etkilenerek yüzde 14 oranında bir düşüş yaşadı ve 2.70 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ayrıca sistemin 24 saat içerisinde tekrar aktif hale gelmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail