BlockchainHaberler

“Bankaları Kurtaracak Tek Şey Teknolojiye Ayak Uydurmaları”

Ünlü analiste göre gelişmekte olan bankaları bir üst noktaya taşıyacak en önemli unsur teknolojiyle uyumlu olmaları.

Wells Fargo analisti Mike Mayo, bankalar ve içinde bulunduğumuz teknoloji ağıyla ilgili konuştu. Bir döneme damgasını vuran bankaların artık teknolojik öğelerle daha entegre şekilde çalıştıklarının ve Blockchain teknolojisinin bankalara büyük yarar sağladığının altını çizdi.

Mayo’ya göre 1990’lı yıllarda bankalar her ne kadar toplu birleşme yoluna gitmiş olsalar da asla tam bir entegre oluşumunun içine girmediler. 2000’lerin başında ekonomik kriz en çok bankaları vurdu ancak sonrasında bir aşırı büyüme dönemine girildi. Sonrasında girilen toparlanma sürecinin ise en önemli basamaklarını da teknolojik gelişmeler oluşturuyor.

Analiste göre bankalar ile teknoloji en iyi 10 yıllık dönemine girmiş bulunuyor ve mobil bankacılık, makine öğrenimi ve Blockchain üçlüsü bankaların gelişmesini destekleyen en büyük elemanlar. Nitekim 2012 yılından itibaren bankaların odaklandığı konular arasında 7. sırada Blockchain teknolojisi geliyor.

Mayo’ya Göre Gelişmekte Olan Bankaları Teknolojiyle Uyumlu Olmaları Kurtaracak

Analiste göre özellikle gelişmekte olan bankaları bir üst noktaya taşıyacak en önemli unsur teknolojiyi yakından takip etmeleri.  Nitekim BBVA ve JP Morgan gibi sektörün dev isimleri bugün Blockchain teknolojisini -farklı amaçlar için de olsa- doğrultusunda kullanıyorlar. Ayrıca JP Morgan’ın eş zamanlı ödemeler için Blockchain tabanlı JPM Coin teknolojisi ile ilgili çalışmalar yaptığı da biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu