Kripto HaberleriHaberlerBarclays'da Kripto Para Sektörüne Giriyor

Barclays’da Kripto Para Sektörüne Giriyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

NewsBTC haberine göre İngiliz Yatırım Bankası Barclays, kurumsal kripto para yatırımcıları arasında boy göstermeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Barclays CEO’su Jes Staley, kendi kripto para al-sat işlemlerini yapabilmeleri için platform kurma kararı almıştı. Ayrıca bankanın piyasayı analiz etmesi ve anlaması için bir araştırma ekibi görevlendirdiği de bildirilmişti.

21 milyar Sterlin ve 120.000’in üzerinde çalışanı ile dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Barclays, başlarda kripto para sektörüne sessiz kalmıştı, fakat Goldman Sachs gibi şirketlerin arkasında Barclays da bu sektöre girmiş oldu.

Staley daha önce yaptığı açıklamasında yeni teknolojilere kuşkuyla yaklaştığını fakat kripto para piyasalarına yoğun araştırma yaptıklarını açıklamıştı. Bu konuyu araştırmak için şirkette üç üst düzey yönetici bir araya geldi.

Bu ekibin başında ise eski Küresel Enerji Ticaret Genel Başkanı Chris Tyrer yer alıyor.

Kurumsal şirketlerin dijital paralara olan araştırmaları Goldman Sachs ile başladı daha sonra bunu Morgan Stanley takip etti. Şimdi işe Barclays, bu piyasayı ciddi bir şekilde araştırmaya başlamış durumda.

Kripto para sektörüne kurumsal yatırımcıların girmesi piyasanın olgunlaşması için çok önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları