BitcoinHaberler

BBC’ye Göre Akıbeti Bilinmeyen 350 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Rus İstihbaratının Elinde

BBC Rusya'nın yaptığı habere göre eskiden skandallarla gündeme gelen ve kapatılan WEX borsasının paraları Rus istihbaratında.

BBC Rusya’nın yaptığı habere göre eskiden kara para aklama suçlarıyla gündeme gelen ve kapatılan WEX kripto para borsasının paralarının Rus istihbarat servisi FSB’nin elinde olduğunu ifade edildi.

Dünyanın ilk kripto para borsalarından olan BTC–e’nin kapatılmasından sonra eski BTC-e kurucularından olan ve anonim bir şekilde WEX borsasını kuran Rus vatandaş Alexei Bilyuchenko’nun ses kayıtları ele geçirildi. Doğrulanan ses kayıtlarında Alexei Bilyuchenko, WEX’i satın almak isteyen Konstantin Malofeyev ve FSB’nin eski üyesi Anton Nemkin’in görüşmeleri yer alıyor.

Bu kayıtlara göre Anton’un Bilyuchenko’dan WEX borsasının fiziksel soğuk cüzdanlarını istediğini ve Bilyuchenko’un da bu kripto paraları FSB’nin Moskova’daki ofisine verdiği anlaşılmış oldu.

Cüzdanlarda ise toplamda şu anın kuruyla 350 milyon dolarlık bir Bitcoin ve Litecoin olduğu ifade ediliyor. An itibarıyla bu paraların Rus istihbarat servisinin elinde olduğunu iddia eden BBC Rusya, o dönemdeki kur ile bu rakamın 450 milyon dolara tekabül ettiğini ifade etti..

Konu ile ilgili resmi kaynaklardan açıklama gelmemesiyle beraber bu kripto paraların akıbeti ve nasıl kullanıldığı henüz bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu