HaberlerKripto Para

BBC’ye göre Facebook’un Kripto Parası 2020’de piyasada

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook'un kripto para çıkaracağı yakın zamanda gündeme gelmişti.

Facebook’un kendi kripto parasını çıkarmak istediği bir zamandır medyanın gündemini meşgul ediyor. Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg bir konferansta kendi kripto paralarını üretmek için çalıştıklarını ve yakında piyasaya süreceklerini açıklamıştı. BBC’nin yaptığı habere göre “GlobalCoin” olarak adlandırılacak bu kripto para 2020 yılında piyasaya sürülecek.

Detaylar her ne kadar önümüzdeki aylarda kesinliğe kavuşacak olsa da, iddialar bu yılın sonuna kadar ciddi test süreçlerinin biteceği ve 2020 yılının ilk çeyreğinde sistemin birçok ülkede kullanılacağı yönünde. Öte yandan Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg’in İngiltere Merkez Bankası Başkanı ile bir araya geldiği ve proje ile ilgili detayları görüştüğü yine ortaya atılan iddialar arasında.

Facebook’un özellikle son zamanlarda kripto para ve Blockchain teknolojisi için birçok şirket ile görüşme halinde olduğu ve milyarlarca dolar yatırım yaptığı biliniyor. Ayrıca dolar ile endeksli ve sabit fiyatlı bir stablecoin üzerinde de çalıştığı biliniyor. Çıkacak olan “GlobalCoin”‘in stablecoin’mi yoksa değeri değişen bir kripto para mı olacağı henüz bilinmese de piyasaya çıktıktan sonra birçok ürünün bu coin ile yapılacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu