Haberler

Bilgisayar Korsanları Donald Trump’ı Kirli Çamaşırlarını Deşifre Etmekle Tehdit Etti!

REvil adlı hacker grubu Trump'tan Madonna'ya, Lady Gaga'dan U2'ya kadar birçok ünlü ismin kişisel bilgilerini ellerinde bulundurduklarını iddia etti.

Daha önce kripto para şirketi Travelex’in gizli bilgilerini çalarak kendilerinden 2.3 milyon dolarlık Bitcoin ödemesi alan REvil adındaki bir bilgisayar korsan grubu, Donald Trump’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimlere kişisel bilgilerini deşifre etme tehdidiyle şantaj yaptı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan Grubman Shire Meiselas&Sacks (GSMS) adlı hukuk bürosuna saldırıda bulunan korsanlar 42 milyon dolarlık fidyenin kendilerine verilmemesi halinde söz konusu kişilerin kirli çamaşırlarını açığa çıkaracaklarını belirtti.

Korsanların iddia ettiğine göre hukuk bürosunun dijital kayıtlarında yer alan ve müvekkillere ait birçok önemli bilgi -756 GB boyutunda- şu an ele geçirilmiş durumda. Üstelik mağdur edilmek istenen ünlüler arasında Trump’ın haricinde Lady Gaga, Madanno, Jessica Simpson, U2, Mariah Carey, Nicki Minaj, Ella Mai ve Barbra Streisand gibi isimler de bulunuyor.

Lady Gaga’yı Deşifre Ettiler!

Bilgisayar korsanları iddialarının doğruluğunu kanıtlamak için dün Lady Gaga’ya ait 2.4 GB boyutundaki belgeleri deşifre ettiler ve sıradaki ismin Donald Trump olduğunu belirttiler. Yaklaşan seçimlerde Trump’ın yeniden başkan olmasını engelleyecek çok önemli bilgilere sahip olduklarını iddia eden grup, 42 milyon dolarlık fidyenin kendilerine ödenmesi için bir hafta süre tanıdılar.

Hukuk Bürosunun Tavrı Ne Oldu?

Grubman Shire Meiselas&Sacks söz konusu hackerlık saldırısını doğruladı. Saldırganların istedikleri ilk fidye olan 21 milyon doları ödemek yerine 365 bin dolarlık bir teklifte bulunan GSMS, saldırganların işi daha da büyütmesine yol açtı. REvil şimdi 42 milyon dolarlık fidye istiyor!

Bakalım REvil Travelex olayında olduğu gibi bu saldırıda da istedikleri meblağa ulaşabilecek mi?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu