Kripto HaberleriBinance CoinBinance Duyurdu! Binance Smart Chain ve Binance Coin'in (BNB) İsimleri Değişiyor!

Binance Duyurdu! Binance Smart Chain ve Binance Coin’in (BNB) İsimleri Değişiyor!

Takip et

Kripto para borsası Binance, Blockchain ekosisteminin isminde değişikliğe gitti. İsim değişikliğinin nedeninin, şirketin direkt olarak Blockchain’i ve aynı isimli tokeni BNB ile ilişkilendirilmek istememesi olduğu düşünülüyor.

Binance Smart Chain ve Binance Coin (BNB) İsimleri Artık Kullanılmayacak

Daha önce Binance Smart Chain olarak adlandırılan şirketin Blockchain ekosistemi bundan böyle BNB Chain, daha önce Binance Coin olarak adlandırılan tokeni BNB ise “Build and Build” olarak adlandırılacak.

Şirketin BNB Chain ekosistemi koordinatörü Samy Karim, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Yıllar geçtikçe BNB’nin artık Binance’in ötesinde bir şeye evrildiğini fark ettik. Bununla birlikte CZ de daha önce attığı Tweet’inde BNB’nin Binance Coin değil ‘Build and Build’ anlamına geldiğini söylemişti. BNB ekosistemi Binance’ten büyük ve kullanım alanları açısından da Binance’i geride bıraktı.”

Kripto para borsasının resmi açıklaması, şirketin CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun Tweet’inden bir hafta sonra geldi. Zhao, yaptığı açıklamasında BNB’nin açılımının “Build’N Build” olduğunu söylemişti. Zhao’ya göre bu açılım, topluluğu inşa etmek ve topluluğun inşa etmesine izin vermek anlamına geliyor.

https://twitter.com/cz_binance/status/1359021172235509761

Şirket, yaptığı açıklamasında BNB Chain’den Binance isminin kaldırılması ile birlikte ekosistemde “daha fazla fırsat ve inovasyonlara karşı daha fazla özgürlük” sağlanacağını söyledi. Bununla birlikte BNB Chain’in artık bir multi-chain haline geleceği de ifade edildi.

Şirket yöneticisi Karim, açıklamalarına şöyle devam etti:

“BNB Chain büyük çaplı uygulamalara ev sahipliği yapacak. Bunlar arasında GameFi, SocialFi ve Metaverse gibi kavramlar da yer alıyor. Özellikle tek zincirden çoklu zincire yapacağımız geçiş ile birlikte ölçeklendirme çözümlerini iyileştireceğiz ve BSC’nin sahip olduğu doğrulayıcı sayısını 21’den 41’e çıkaracağız.”

İsim değişikliğinin yanında kripto para borsası ayrıca MetaFi adını verdiği yeni bir konsepti de ortaya attı. MetaFi ile birlikte BNB Chain topluluğu, GameFi, SocialFi, Web3 ve NFT alanlarındaki uygulamaları tek çatı altında oluşturabilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları