Kripto HaberleriAltcoinBinance FTX'i Satın Almazsa Bitcoin ve Altcoinlere Ne Olacak?

Binance FTX’i Satın Almazsa Bitcoin ve Altcoinlere Ne Olacak?

Circle CEO'su Binance-FTX anlaşmasının olası sonuçları hakkında konuştu.

Takip et

Kripto para borsası FTX’in iflas etmesiyle birlikte kripto para piyasaları büyük bir şok yaşadı.

Yatırımcılar FTX gibi büyük bir borsanın iflas etmesiyle birlikte tedirginlik ve endişe yaşarken, Binance FTX ile satın alma anlaşması imzaladığını duyursa da yatırımcıların endişesi azalmadı.

Zira yatırımcıların aklında “ya Binance FTX’i satın almaktan vazgeçerse” sorusu var.

Bu soruyu piyasadaki en büyük stablecoinlerden biri olan USDC‘nin ihraçcı şirketi Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire cevapladı.

CNBC’ye konuşan Jeremy Allaire, FTX’in çöküşünün şirketin bilançosundaki şeffaflık eksikliğine işaret eden bir tür şok olduğunu söyledi.

Circle CEO’su Binance’ın FTX’i satın almaktan vazgeçtiği ve kimsenin de FTX’i satın almadığı bir tablonun piyasaları daha da sarsacak bir senaryo olduğuna dikkat çekti.

“Binance FTX’i almaktan vazgeçerse bu piyasa için kötü olur. Ancak FTX ve varlıklarını satın alacak kimsenin olmaması olasılığı Binance’in FTX’i satın almaktan vazgeçmesinden çok daha kötü bir durumdur.

Bu durum piyasalarda dev bir delik bırakır. Ayrıca bu durum yatırımcıların ve piyasaların şu anda en çok endişe duyduğu şey.

Zira Binance ile FTX arasında yapılan ön sözleşmenin ayrıntılarını bilmiyoruz.”

Circle CEO’su son olarak FTX’in çöküşünün “ABD’de dijital varlıklar için net bir düzenleyici yapıya sahip olmanın önemine” işaret ettiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları