BorsaHaberler

Binance Yeni İki Ülke Parasını Sistemine Ekliyor, Sıra Türk Lirasında Mı?

Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance sistemine iki ülkenin parasını daha ekleyeceklerini duyurdu.

Yapılan habere göre Binance sistemine iki ülke parası ile kripto para alma ve satma entegrasyonu eklendi. Buna göre yakında Binance üzerinden Kazakistan ve Ukrayna para birimleri ile kripto para alınabilecek.

KZT ve UAH kodları ile sistem entegresini yapacak olan Binance, gerekli API işlemlerini sisteme dahil etmiş durumda. Birkaç gün içerisinde bu para birimlerinin sitemde aktif olarak kullanılacağı ifade ediliyor.

Türk Lirası Desteği Gelecek Mi?

Son zamanlarda sisteminde birçok ülke parası ile kripto para alınmasına ve satılmasına izin veren Binance, Türk Lirası desteği getirirse birçok Türk yatırımcı borsayı doğrudan tercih edeceğini bildiriyor. Zira Binance de işlem komisyonları oldukça düşük ve hacimler çok yüksek durumda.

Binance’nin Türkiye pazarı için birçok yatırım yaptığı ve bu pazarı çok önemsediği biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya Türk Lirası entegresi ile ilgili soru sorulmuş ve Zhao’dan olumlu sinyaller verilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu