Kripto HaberleriBorsaBinance Kurtarma Fonuna Ek 1 Milyar Dolar Daha Ekledi: Toplam 2 Milyar...

Binance Kurtarma Fonuna Ek 1 Milyar Dolar Daha Ekledi: Toplam 2 Milyar Dolara Ulaşıldı!

Takip et

Kripto para borsası Binance, endüstri kurtarma fonu için 1 milyar dolar daha tahsis ederek fonun büyüklüğünü 2 milyar doların üzerine çıkardı.

Ek fon tahsisi Cuma günü Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao tarafından duyuruldu. Son eklenen fonların tamamı BUSD cinsinden olarak açıklandı.

Binance Fonuna Diğer Şirketler de Katkıda Bulunuyor

Bu fonun büyüklüğündeki artış, CZ’nin Binance’in kripto kurtarma fonu için 1 milyar dolar hedeflediğini söylemesinden bir gün sonra gerçekleşti. Aptos Labs, Jump Crypto ve diğer önde gelen kripto şirketleri Binance’in girişimine katıldı ve fona 50 milyon dolar katkıda bulunacak.

Kurtarma fonu, sıkıntılı kripto para şirketinin varlıklarını satın almak ve sektörü desteklemek için kullanılacak. Kripto piyasası yılın başından bu yana büyük bir düşüş yaşadı ve bu durum birkaç kripto firmasının iflas etmesine yol açtı.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin Paritelerini Delist Edecek

Changpeng “CZ” Zhao, Bloomberg’e verdiği bir röportajda fonun “gevşek” bir yapıya sahip olacağını ve diğer sektör katılımcılarının da katkıda bulunabileceği şekilde blok zincirinde kamuya açık olacağını söyledi.

“Sektörün 2023’te değil, şimdi kurtarılmaya ihtiyacı var” diye ekledi.

CZ, fonların ihtiyaç halinde 2 milyar dolara çıkarılabileceğini söylemişti. Kısa sürede 2 milyar dolara ulaşılmış oldu:

“Kabaca, ilk olarak 1 milyar dolar ayırmayı düşünüyoruz ve bu yeterli olmazsa daha fazla tahsis edeceğiz. Altı ay sonra kullanılmamış fonlar kalırsa ve çok fazla proje olmazsa – umarım o zamana kadar sektör toparlanmış olur – fonları geri çekebiliriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları