binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance Kurucusu Changpeng Zhao İçin ABD'li Savcılardan Yeni Talepler Geldi

Binance Kurucusu Changpeng Zhao İçin ABD’li Savcılardan Yeni Talepler Geldi

Kripto para borsası Binance'in kurucusu Changpeng Zhao için devam eden davada ABD'li savcılardan yeni kısıtlama istekleri geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, federal kara para aklamayla mücadele yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Nisan ayında ceza almayı beklerken, mahkeme dosyalarına göre ABD’li savcılar yargıçtan daha sıkı kefalet koşulları uygulamasını talep etti.

Zhao, Kasım ayı sonlarında Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal ederek etkin bir kara para aklama karşıtı program sürdürmeme suçunu kabul etmişti. Aynı zamanda Binance CEO’luğundan da istifa etmişti.

Yeni önerilen kefalet koşulları, Zhao’nun herhangi bir yurt içi seyahatinden önce savcılara ve yargılama öncesi hizmetlere en az üç gün önceden bildirimde bulunmasını ve böylece olası itirazları dile getirmeleri için zaman tanımasını gerektiriyor. Zhao’nun ayrıca mevcut Kanada pasaportunu teslim etmesi gerekecek ve mahkemenin izni olmadan yeni bir pasaport için başvurması yasaklanacak. Ayrıca, önceden onay almadan ikamet yerini değiştirmesi de yasaklanacak.

Dava dosyasına göre Zhao’nun avukatları öneriye itiraz etti.

Aralık ayı ortasında Yargıç Richard Jones, Zhao’nun Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki evine dönmesine izin verilmesi halinde kaçmasına neden olabilecek faktörler olarak Zhao’nun “muazzam servetini” ve ABD ile bağlarının olmamasını gerekçe göstererek Zhao’nun ABD dışına seyahat etmesini yasaklamıştı.

Seattle’daki ABD Bölge Mahkemesinde savcılar tarafından yapılan son başvuruda, ön yargılama hizmetleri görevlilerinin Zhao’nun hareketlerini daha da kısıtlayarak yalnızca Washington’un batı bölgesine ve şu anda ikamet ettiği bölgeye seyahat etmesine izin verilmesini önerdikleri kaydedildi.

İlgili Haber  Altcoin Sezonu Kapıda Mı? Bitcoin ve Ethereum'da Neler Bekleniyor? Tecrübeli Analist Açıkladı

Dosyadaki bir dipnota göre, Ön Yargılama Hizmetleri ayrıca bir “konum izleme koşulu” da önerdi. Ancak başvuruda hakimden bu şartın uygulanması açıkça istenmiyor.

Kanada vatandaşı olan Zhao şu anda ABD’de 175 milyon dolarlık şahsi kefalet senediyle serbest. Avukatları, Zhao’nun eylemlerinin sorumluluğunu üstlendiğini savunarak, hükümetle yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na 150 milyon dolar kişisel ceza ödediğini belirttiler.

Adalet Bakanlığı, Zhao’nun suçunu kabul ettiğini, Binance’in birden fazla federal suçlamayı kapatmak için 4.3 milyar dolardan fazla ödeme yapma anlaşmasıyla birlikte duyurmuştu. Başsavcı Merrick Garland o dönemde bunu “ABD tarihindeki en büyük kurumsal cezalardan biri” olarak nitelendirmişti.

Federal ceza kuralları Zhao’nun 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Ancak savcıların daha ağır bir ceza talep etmeyi düşündükleri bildirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail