Binance Coin

Binance Smart Chain’de Büyük Saldırı: BurgerSwap, Son Kurban Oldu

BurgerSwap, saldırıya uğradı.

Binance Smart Chain’in en büyük merkezsiz borsalarından birisi olan BurgerSwap, saldırıya uğradı. Aslında son dönemde Binance ağındaki saldırıların ardı arkası kesilmiyor ve BurgerSwap da bunlara eklendi. AMM platformunun toplamda 7,2 milyon dolarlık kayıp yaşadığı belirtiliyor.

BurgerSwap, Saldırıya Uğradı

BurgerSwap ekibi tarafından yapılan açıklamada da bunun bir flash loan saldırısı olduğu belirtildi. Ekibin açıklamasında swap işlemlerinin durdurulduğu ve kaybın artmaması için şu an BURGER token üretiminin askıya alındığı vurgulandı. Ekibin bu saldırı hakkında çalışmalara devam ettiği ve detayların yakında paylaşılacağı vurgulanıyor.

PeckShield tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında da saldırganların milyonlarca dolar değerinde fonlarla kayıplara karıştığı görülebilmekte. Saldırganlar klasik bir flash loan yolu izleyerek WBNB kredisi alıp daha sonra fiyat manipülasyonu ile saldırının gerçekleşmesini sağlıyor.

BURGER’ın değeri saldırının ortaya çıkması ile birlikte sert düştü ve son 24 saat içerisinde %20 değer kaybetti. Çalınan fonların ise sırasıyla şunlar olduğu açıklandı:

4.4 bin WBNB (1,6 milyon dolar)

22 bin BUSD (22.000 dolar)

2,5 ETH (6.8 bin dolar)

1,4 milyon USDT (1,4 milyon dolar)

432.000 BURGER (3,2 milyon dolar)

142.000 xBURGER (1 milyon dolar)

95 bin ROCKS

Binance Smart Chain ağındaki saldırılar son dönemde bir hayli artsa da bunlara karşı önlem alınamıyor. Bunun en büyük sebebi de ağdaki birçok projenin asında Ethereum ağındaki projelerin kopyası olması şeklinde biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu