BorsaHaberler

Binance US, Ses Getirecek Bir Bitcoin (BTC) Adımı Atarak Diğer Borsalara Örnek Oldu!

Binance'in ABD iştiraki olan Binance US artık spot BTC alımlarından işlem ücreti almayacağını açıkladı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD iştiraki, Bitcoin (BTC) konusunda önemli bir adım attı.

Binance US, spot alım satımlarda Bitcoin üzerinden alınan işlem ücretini tamamen kaldırdı. Aslında bunu 2018 yılında Robinhood başlatmıştı ve Binance US de kervana katılarak rekabeti arttırmak istemiş olabilir.

Binance US, İşlem Ücreti Almayacak

Binance US CEO’su Brian Shroder konu hakkında yaptığı açıklamada bu hareket ile ABD’de BTC işlemlerinden ücret almayan ilk kripto para borsası olduklarını vurguladı.

BTC alım satımlarındaki spot işlem ücretlerinin kaldırılmasının BTC devrimi için önemli olduğunu aktaran Shroder, bunu bir fırsat olarak görüyor.

Shroder konu hakkında yaptığı açıklamada endüstrideki işlem ücreti modelinin de böylece değişebileceğini ve piyasadaki kullanıcılara gerektiğinde daha iyi hizmet sunulabileceğini ifade etti.

Aslında yüksek işlem ücreti rekabeti her zaman kripto para borsaları için güncel bir konu olarak biliniyor.

ABD’nin lider borsası Coinbase’in hisselerinin değeri dün %10 düşüş yaşadı ve 51 dolara kadar çakıldı.

Robinhood’un hisseleri ise zaten düşük olmakla beraber dün de düşüşünü sürdürdü.

Coinbase şu an %0 ila %0,50 arasında işlem ücreti alırken Kraken %0 ila %0,26 arasında almakta. FTX US ise %0 ila %0,20 arası işlem ücreti alıyor. Binance bu yönüyle kesinlikle bireysel yatırımcılar için ön plana çıkmış olacak.

Türkiye’de ise BTC gönderiminde işlem ücreti almama gibi ekstra avantajlar sunan borsalar bulunmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

BİNANCE ondan bundan çalar luna bizi soyduğu soydurduğu gibi


Başa dön tuşu