Kripto HaberleriBorsaBinance ve Ripple'dan (XRP) İngiltere'de Yeni Adım!

Binance ve Ripple’dan (XRP) İngiltere’de Yeni Adım!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık yasama organları Pazartesi günü Ripple (XRP) ve Binance’in Finansal Davranış Otoritesi tarafından lisanslanmayı talep ettiğini açıkladı.

Binance ve Ripple Sözcüleri İngiltere Hakkında Açıklama Yaptı

Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da hükümet işlerinden sorumlu Binance Başkan Yardımcısı Daniel Trinder, Hazine Seçim Komitesi’nin bir oturumunda yaptığı açıklamada Binance’in şu anda düzenleyicilerle görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Ripple Politika Başkanı Susan Friedman, firma ülkedeki işini geliştirmek için bir lisans başvurusunda bulunmayı planladığını söyledi.

Komiteye Ripple’ın Birleşik Krallık’ta yaklaşık 60 kişiyi istihdam ettiği söylendi. Friedman, “Mevcut iş modelimiz Ripple’ın FCA’ya kayıtlı olmasını gerektirmiyor, ancak bu ülkedeki faaliyet alanımızı genişlettikçe, ki bunu yapmak istiyoruz, bu kayıtları ve izinleri arayacağız.” dedi.

İlgili Haber
2020 Yılındaki Boğayı Tahmin Eden ABD'li İsim Yeniden Bitcoin Hakkında Konuştu!

Binance son yıllarda FCA ile birkaç kez karşı karşıya geldi; bunlar arasında Haziran 2021’de firmanın Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyetlerde bulunmasına izin verilmediği konusunda kullanıcıları uyarmasını emreden bir denetim bildirimi de yer alıyor.

FCA ayrıca bu yılın Mart ayında Binance’in Eqonex ile ortaklığı hakkında bir açıklama yayınlayarak borsa şirketi hakkında endişeleri olduğunu söyledi.

Bloomberg News’in 15 Kasım’da bildirdiğine göre, Birleşik Krallık’taki hukukçular Binance’ten FTX’i satın alma girişimi ve iflas eden borsa tokeni FTT’nin satışıyla ilgili iç görüşmeleri ve belgeleri sunmasını istemişti.

Habere göre, İngiltere Parlamentosu Hazine Komitesi, Binance’in 6 Kasım’da 500 milyon dolar değerinde FTT token sattığını neden açıkladığını ve bir kripto para soruşturması sırasında borsanın FTX’in çöküşünü tetikleyebileceğini bilip bilmediğini sorguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları