Kripto HaberleriBorsaBinance'den FUD'u Azaltacak Hamle Geldi!

Binance’den FUD’u Azaltacak Hamle Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance, USD Coin (USDC) stablecoin’inin para çekme taleplerini birkaç saatliğine durdurduktan sonra yeniden işleme almaya başladı.

Binance, Borsadan USDC Çekimlerinin Durdurulmasının Ardından Yeniden Aktif Hale Getirildiğini Duyurdu

Günlük hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası platformu olan Binance, borsanın CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, platformdaki USDC rezervlerinin yetersiz olması nedeniyle USDC para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu.

Nansen verilerine göre Binance, stablecoin varlıklarının büyük bir çoğunluğunu, Paxos tarafından ihraç edilen BUSD olarak 11.5 milyar dolardan fazla miktarda tutuyor. Kripto para borsası USDC rezervlerini artırmak amacıyla BUSD varlıklarını USDC ile takas etmek için çeşitli çabalarda bulundu.

Ancak Zhao, USDC’ye yapılan tüm token takaslarının, o sırada henüz açık olmayan bir New York bankası aracılığıyla fonların yönlendirilmesini gerektirdiğini söyledi. Bu durum borsanın bu işlemleri gerçekleştirmesini engellediğinden, borsa token takası gerçekleştirirken USDC para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmuştu.

İlgili Haber
Binance CEO'su Para Çekimleri Hakkında Konuştu! "Stres Testi"

Kullanıcılar, USDC ve diğer stablecoinler de dahil olmak üzere Binance’den büyük miktarlarda para çekmeye devam ediyor. Tahminlere göre, Binance dünden bu yana çeşitli kripto varlıklarında 2 milyar doların üzerinde net çıkış gördü.

Binance, tüm cüzdanlarında 60 milyar dolardan fazla değerde varlık bulundurduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte kripto para borsasının düzenlediği Proof of Reserves (Rezerv Kanıtı) denetimleri Wall Street Journal tarafından eleştirilmişti ve piyasada bir FUD dalgasının kaynağını oluşturmuştu.

İlgili Haber
Binance CEO'su Para Çekimleri Hakkında Konuştu! "Stres Testi"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları