Borsa

Binance’den Yeni Anlaşma: Kripto Para Piyasasındaki Etkisi Giderek Artıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, açıkladığı yeni anlaşma ile birlikte kripto para piyasasındaki etkisini artıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Brezilyalı menkul kıymet aracı şirketi Sim;paul Investimentos’u satın almak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

Binance, Bu Satın Alımıyla Birlikte Brezilya’dan Lisans Almasını Kolaylaştıracak

Sim;paul, hem Brezilya Merkez Bankası hem de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından yetkilendirilmiş geleneksel bir aracı şirket olarak tanınıyor.

Kripto para borsası Binance her ne kadar Brezilya’da bir süredir faaliyet gösterse de ülkede çıkarılması beklenen regülasyon kanunları ile birlikte kripto para borsalarının lisans alması gerekecek. Lisans almanın ise iki yolu var. Borsalar ya yerel bir ofis açacak ya da halihazırda ülkede bulunan operatörlerden birini satın alacak.

Binance bugün yaptığı duyurusunda iki şirket arasında gerçekleşebilecek herhangi bir anlaşma için yetkili kurumların onayının alınması gerektiğini belirtti.

Ağustos ayında kripto para borsası, yerel regülasyon kurallarına uyum sağlayabilmek için Brezilya’daki vadeli işlemler kontratlarını askıya almıştı.

“Brezilya Halkına Katkı Sağlayabiliriz”

Kripto para borsasının CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao konuyla ilgili şunları söyledi:

“Brezilya gibi hızlı gelişen piyasalarda kripto paralar insanların hayatını değiştirebilir ve kolaylaştırabilir. Yerel yetkililer ile tam işbirliği halinde inanıyoruz ki Binance, Brezilya’da gelişen topluluğa ve ekosisteme önemli miktarda katkı sağlayabilir.”

João Silveira tarafından 2019 yılında kurulan Sim;paul, 2020 yılının Ekim ayında Brezilyalı yetkililerden ülkede faaliyet gösterebilmek için onay almıştı.

Kripto para borsası kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Brezilya piyasasının önemli olduğunu söylemiş ve 2021 yılında kullanıcı sayısının bir önceki yıla göre %125 arttığına dikkat çekmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu