Binance Coin

Binance’in Yeni BNB Token Yakma İşlemi Tamamlandı: Miktar Dudak Uçuklatıyor

Binance, 639 milyon dolarlık BNB yaktı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasında yer alan Binance Coin (BNB), gelen bir haber ile yeniden hareketlendi. Binance Coin özellikle Solana fırtınası başladığından beri ciddi bir düşüş yaşamış ve geçici süreliğine 6. sıraya kadar düşmüştü. Binance’in birbiri ardına verdiği iyi haberler ise bu durumu değiştirmiş gibi gözüküyor.

Binance, Milyonları Yaktı

Binance Coin ilk olarak 1 milyar dolarlık BSC fonu ile hareketlendi ve bunun devamında beklenen token yakma haberi geldi. Bizzat Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından da paylaşılan gönderiye göre Binance bu sefer 639 milyon dolarlık BNB yaktı. Bu da aslında 639 milyon dolar değerinde toplam 1,335.000 adet BNB’nin tamamen sirkülasyondan kaldırıldığı anlamına geliyor.

Daha önceki token yakma işlemlerinde token sayısı olarak çok daha üst noktalara ulaşılsa da fiyattan dolayı bu yakma işlemi aslında tarihe geçti. Binance daha önce Nisan ayında 15. token yakma işlemi için 595 milyon dolarlık toplam 1.099.000 adet BNB yakmıştı. Bunun devamındaki temmuz ayında ise toplam 1.296.000 adet BNB yakılmış ancak düşen fiyat nedeniyle bunun değeri sadece 393 milyon dolar ile sınırlı kalmıştı.

 

Binance daha önce token sayısı açısından rekoru ise Nisan 2020’de 3.374.000 adet BNB yakarak kırdı. Token değeri arttıkça da token sayısı azaldı ancak yakılan toplam miktarın değeri artmaya devam etti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu