Kripto HaberleriBorsaBir Borsaya Operasyon Yapıldı! Binance CEO'sundan "Bizimle Bağlantısı Yok" Açıklaması Geldi!

Bir Borsaya Operasyon Yapıldı! Binance CEO’sundan “Bizimle Bağlantısı Yok” Açıklaması Geldi!

Takip et

Hindistan’da faaliyet gösteren WazirX isimli borsaya baskın yapıldı. Söz konusu borsa bir süredir kara para aklama iddialarıyla ilgili soruşturma altındaydı.

Hindistan icra müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada WazirX yöneticisi Sameer Mhatre’nin bir çok defa davet edilmesine rağmen kurumla işbirliğine yanaşmadığı belirtildi.

Basın açıklamasında WazirX’in suç gelirlerinin aklanmasına aracılık eden 16 fintech şirketine aktif olarak yardım ettiği ve bunu yaparken kripto paraları kullandığı belirtildi.

Bu soruşturma kapsamında WazirX’in bankadaki 8,14 milyon doları da dahil tüm mal varlığının dondurulduğu açıklandı.

“WazirX fintech şirketleri tarafından gerçekleştirilen şüpheli işlemlerle ilgili bilgi vermedi. Talep edilmesine rağmen hesapların KYC bilgilerini sunmadı. Yapılan incelemede Mhatre’nin veritabanına erişimi olduğu ancak buna rağmen bilgileri vermediği tespit edildi.”

WazirX’e yasal düzenlemeleri ihlal ettiği ve bu işlemleri gizlemek için Binance’i kullandığı gerekçesiyle iki dava açıldığı belirtildi.

Açıklamada 2 borsa arasındaki bazı kripto para işlemlerinin blok zincire kaydedilmediği ve bu sayede gizlendiği iddia edildi.

Bazı haber kaynaklarında WazirX’in Binance’e ait olduğuna dair yanlış haberler çıkmasının ardından Binance CEO’sundan açıklama geldi.

Binance’den Açıklama Geldi

Binance ve WazirX arasındaki ilişkiye dair yanlış bilgiler dolaştığını ifade eden CEO, Binance’in WazirX’i yöneten Zanmai Labs’ta herhangi bir hissesi olmadığını belirtti.

2019 yılında yayımlanan bir blog yazısında Binance’in WazirX’i satın alacağından bahsedildiğini ancak bu işlemin tamamlanmadığını belirten CEO, Binance’in WazirX’e cüzdan çözümü sunması dışında bir ortaklığının olmadığını belirtti.

Son iddiaların Binance için de endişe kaynağı olduğunu belirten CZ, İcra müdürlüğüyle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları