Bitcoin

Bitcoin 10.000 Dolar Seviyesinin Altını Gördü!

Bitcoin düşüyor...

Bitcoin fiyatı düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarında ciddi bir şekilde yükseliş yaşayan BTC, 14.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterdi. Fakat bu seviyelerden hızla düşen BTC kendini stabil bir çizgide bulamadı.

An itibarı ile bugün tekrar 10.000 dolar altını gören BTC, 9900 dolar seviyelerini gördü. Bu seviyelerden kendisini tekrar 10.100 dolar seviyelerinde bulan Bitcoin, 10 bin dolarlık destek seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Uzmanlara göre BTC’deki bu düşüşler daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi silkeleme evreleri. BTC’de ciddi yükselişten sonra düzeltme henüz bitmiş değil ve fiyat dalgalanmaları görmemiz normal.

En önemli destek noktaları olan 9300 ve ardından 8950 dolar seviyeleri gerçekten önemli. Yatırım yaparken bu seviyelere dikkat edilmesi ve altına sarkılması durumunda ciddi düşüşler olabileceğini bilmek gerekiyor.

Öte yandan 275 milyar dolar seviyesine gerileyen toplam kripto para piyasa hacminde BTC’nin hakimiyeti yüzde 66 seviyelerine ulaştı. BTC günlük bazda yüzde 10 civarlarında değer kaybı yaşadı fakat altcoinlerde daha yıkıcı sonuçlar görmek mümkün.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu