Bitcoin

Bitcoin 10.000 Doları Geçerse Yatırımcı Rekoru Kırılabilir!

Bitcoin bu sene en güvenilir yatırım olmayı henüz başarmış veya elde etmiş değil. Altın bugünün en güvenilir yatırımı ünvanını elde tutmakta. Peki BTC 10.000 doları geçerse ne olur?

Günümüzde dünyanın en güvenilir yatırımı olarak aslında altından bile önce dolar geliyor. ABD dahil tüm dünyada insanların en güvenilir bulduğu, değeri asla büyük oranlarda düşmeyen ödeme aracı aynı zamanda yatırım aracı olarak ABD Doları görülmekte. Ancak nihayetinde bir devlet parası olması ve arzının kısıtlı olmaması sebebiyle sonsuza dek varlığını sürdüremeyecek. Zira altın yüzyıllardır para birimi olarak kullanılan ve en çok kabul görmüş ürün olarak yerini her zaman koruyor.

Son yıllarda merkeziyetsiz oluşu ve arzının kısıtlı olması sebebiyle adını altınla yan yana duyduğumuz tek ürün şüphesiz Bitcoin ve her geçen gün bilinirliği artıyor. Öyle ki Bitcoin 2017 yılında kırdığı 20 bin dolarlık rekor zamanındaki bilinirliğinden bile şu anda çok ileride.

Bugün yapılan çalışmalarda ise Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine yükselmesi halinde çok ciddi ilgi çekeceği, bu yılın sonuna kadar ise bu yükseliş olursa yine yatırımcı sayısında rekor düzeyde artış görüleceği düşünülüyor. Bilindiği gibi psikolojik olarak insanlar yükselen ürünlere yatırım yapmayı seveler. Bu sebeple özellikle psikolojik sınır olan 10.000 doların üzerine çıkılması, ciddi bir FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi yaşatabilir ve tüm dünyanın ilgisi Bitcoin’e kayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu