Bitcoin

Bitcoin 4000 Doların Altını Gördü!

Ardı arkası kesilmeyen düşüşlerde korkulan oldu ve Bitcoin 3xxx'li fiyat seviyelerini gördü.

Özellikle Bitcoin Cash hard forkundan sonra ciddi bir gerileme sürecine giren kripto paralar son haftalarda adeta yatırımcısını çileden çıkardı. Bir taraftan her gün düşen fiyatlar, bir taraftan çevreden gelen “biz balon olduğunu söylemiştik” tarzındaki yorumlar yatırımcıları ve kripto para savunucularını derinden etkiledi.

Genelde düşüşlerin devam edeceği yorumlarını yapan analistler yanılmamış olacak ki saatler 00.10’u gösterdiğinde 4300 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışan Bitcoin ani bir düşüşle 4000 dolar altını gördü. 3950 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin yayın saatine göre 3980 dolar seviyesinde işlem görüyor.

127 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasa hacmi kritik seviye olan 100 milyar dolar seviyesine iyice yaklaşmış durumda. Öte yandan Bitcoin’e bakıldığı zaman 68 milyar dolar hacim ile piyasanın yüzde 53.5’lik payına sahip.

Bitcoin’in bu düşüşüne kayıtsız kalamayan diğer kripto paralar ise ciddi şekilde değer kaybı yaşıyor. Ethereum 113 dolar, XRP ise 0,37 dolarlık fiyatları ile yatırımcıları ciddi anlamda paniğe sevk ediyor.

Bitcoin’de bundan sonraki en önemli destek seviyesi olan 3500 dolar seviyesi de kırılırsa birçok analistin görüşüne göre 2000 dolar seviyelerine sarkma olabilir. Ayrıca bu düşük seviyelerde çok fazla kalınması durumunda ciddi düşüşler devam edebilir.

Anlık kripto para fiyatlarına bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat/ adresinden ulaşabilirsiniz.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu