Bitcoin

Bitcoin 6000 Doların Altına Düştü: Psikolojik Desteğin Altında

Birkaç gündür 6100 – 6400 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin saat 04.45 civarlarında ani bir düşüşle 5900 dolar seviyesine kadar geriledi.

An itibarı ile 5900 dolardan işlem gören Bitcoin, 6000 dolardaki psikolojik desteğinin altına düşmesiyle yatırımcısını korkuttu.

Bir sonraki desteği ve bu seneki en dip seviyesi olan 5750 dolar seviyelerine gelip gelmeyeceği merak konusu.

Kripto para piyasasındaki ciddi hacim kaybı 189 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi. Yüzde 55’lere kadar yükselen piyasadaki Bitcoin hakimiyeti altcoinler için çok olumsuz bir hava meydana getirdi.

Öyle ki bu süreçte çoğu altcoin 2018’deki en düşük seviyelerini görürken, Bitcoin hala bu seneki en düşük seviyesini görmüş değil.

Bir çok uzmana göre kripto para piyasasındaki bu olumsuz hava ve git gide azalan hacim, Bitcoin’in 5750 dolar seviyesinin altını göreceği yönünde.

Bitcoin’in bu düşüşünden ciddi şekilde etkilenen başlıca altcoinlerin durumu an itibari ile şu şekilde:

Ethereum %20 değer kaybı ile 257 $,

XRP %15 değer kaybı ile 0,25 $,

Bitcoin Cash %15 değer kaybı ile 484 $,

EOS %15 değer kaybı ile 4,30 $

seviyelerinden işlem görüyor.

Bu tehlikeli süreçte her zaman dikkat çektiğimiz gibi olası sert düşüşlerden etkilenmemek için yatırımlarınıza stop loss emri koymayı ihmal etmeyin ve sık sık fiyat takibi yapın.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu