AnalizBitcoin

Analistler Bitcoin’in 2020 Yılı Performansı Değerlendirildi, Peki Sonuç Ne?

Ankete katılan 350 uzmanın yorumları farklılık gösteriyor. Bitcoin'in yükseleceğini düşünenlerin oranı kaç?

Bitcoin’in gelecek dönem sergileyeceği performansı değerlendiren veri analiz şirketlerinden biri olan Chainalysis, 350’den fazla uzmanın katıldığı bir anket düzenledi. Ankete katılan uzmanların ortak görüşü 2020’de Bitcoin’in yükselişe geçeceği.

Bitcoin S&P 500’den Daha İyi Hale Gelecek

Önümüzdeki sene içerisinde Bitcoin‘in S&P 500’den daha iyi bir grafik çizeceğini söyleyen uzmanların yüzde 48.6’sı Bitcoin’in performansının çok daha iyi olacağına inanıyor. 2020 yılı içerisinde hem halving olayı hem de ülkelerden gelen kripto para atılımları ile Bitcoin’in ciddi yükselişe geçeceği tahmin ediliyor. Hatta 2020 yılının kripto para yılı olacağını düşünenler bile var.

Yine de Temkinliler

Ankete katılan uzmanlar Kripto para sektörüyle ilgili tedirginlikler yaşıyorlar. Bununla birlikte Bitcoin’in 2020’de değer kazanacağını düşünmekten de geri durmuyorlar.

Anket verilerinde yüzde 39’luk pay yasa dışı kripto para kullanımının sektör için olumsuz olduğunu düşünen finans uzmanlarına ayrılmış durumda. Böyle düşünen uzmanlara göre yasa dışı kripto para kullanımı yatırımcıları olduğu kadar hükümetleri de etkiliyor.

Kripto para sektörünü olumsuz etkileyen en büyük etmenin mevzuatlar olduğunu düşünen uzmanlar ise anketin yüzde 17.9’unu oluşturuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu