BorsaHaberler

Bitcoin Borsası Binance’den Kullanıcılarına Uyarı Geldi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, kullanıcılarını saldırılara karşı uyardı.

Nexo

Dünyanın en büyük kripto para borsası olması nedeniyle özellikle saldırganların bir numaralı hedefinde olan Binance, geçmişte birçok hack olayı ile gündeme geldi. Şu anda dünyanın en güvenli borsalarından biri olarak gösterilse de birçok kez saldırıya uğrayan ve bunların en sonuncusunda da 40 milyon dolarlık bir zarara uğrayan Binance, SAFU isimli sistemi sayesinde herhangi bir saldırı olayına karşılık sisteminde ciddi miktarda para tutuyor ve mağduriyet yaşaması durumunda paralar bu fondan karşılanıyor.

Daha önceki 40 milyon dolarlık hacklenme olayında borsa bütün mağduriyeti bu fondan karşıladı. Hatta hacklenme olayından sonra Binance Coin’in olumsuz etkileneceği düşünülürken SAFU sisteminin verdiği telafi ve güven sayesinde o dönemde yukarı yönlü bir artış bile yaşamıştı.

Bugün de kullanıcılarını resmi Twitter hesabı üzerinden uyaran Binance borsası, ” Youtube Sahtekarlığına dikkat! Son zamanlarda kendilerini Binance çalışanı veya Binance CEO’su Changpeng Zhao olarak gösteren birçok kişi Youtube’de insanları kandırıp dolandırmaya çalışıyor. Bu şekilde yapılan saldırılara ve aldatmacalara inanmayın.” uyarısında bulunuldu.

Her ne kadar bu tip saldırıların borsanın güvenlik zafiyeti ile alakası olmasa da, böyle uyarılar yapılması yatırımcılara son derece güven verici olarak yansıyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı