coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Coinbase, Kullanıcılarına Bybit Borsası İle İlgili Bir E-Mail Gönderdi!

Bitcoin Borsası Coinbase, Kullanıcılarına Bybit Borsası İle İlgili Bir E-Mail Gönderdi!

Coinbase tarafından gönderilen ve sosyal medyada yayınlanan e-postalara göre borsa kullanıcılarını Bybit borsası hakkında bilgilendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase tarafından gönderilen ve sosyal medyada yayınlanan e-postalara göre, borsa bazı kullanıcılarını kripto borsası Bybit ile ilgili olarak ABD’li bir düzenleyiciden aldığı mahkeme celbi hakkında bilgilendirdi.

CFTC’nin Bybit ile ilgili bilgi toplaması ve diğer borsalardan bilgi talep etmesi sebebiyle böyle bir olay yaşandı. İlgili bilgilendirme daha önce Bybit borsasına Coinbase’den para yatıran veya çeken kullanıcılara gönderildi.

Coinbase Kullanıcılarını Bybit Borsasıyla İlgili Bilgilendirdi

E-postada “Sizden herhangi bir işlem yapmanız istenmemektedir, ancak Coinbase, 30 Kasım 2023 tarihinden önce Mahkemeye sunulan mahkeme celbini iptal etme veya başka bir itiraz dilekçesi ile tebliğ edilmediği takdirde, Coinbase hesabınızla ilgili bilgileri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na göndermek de dahil olmak üzere, Mahkeme Celbine yanıt verebilir.” ifadeleri yer alıyor.

CFTC yorum talebine yanıt vermedi ve Bybit de yorum yapmayı reddetti. Başında CEO Ben Zhou’nun bulunduğu Bybit’in merkezi Dubai’de bulunuyor.

CFTC’nin gönüllü ifadeler ve mahkeme celpleri de dahil olmak üzere soruşturma yürütmek için belirli yetkileri bulunuyor.

Borsa Mayıs ayında yayınladığı bir yazıda, yasaların Coinbase’in mahkeme celplerini içeren konular da dahil olmak üzere bilgi toplamasını gerektirdiğini söyledi.

İlgili Haber  SEC, Binance’in FTX Benzeri Bir Arka Kapı Bırakıp Bırakmadığını Soruşturuyor

Coinbase, “Yasalara, yasal yükümlülüklere, düzenlemelere, kolluk kuvvetlerine, hükümete ve diğer yasal taleplere, mahkeme kararlarına uymak veya vergi makamlarına ifşa etmek için makul ölçüde gerekli olduğuna inandığımızda bilgilere erişebilir, okuyabilir, koruyabilir ve ifşa edebiliriz” dedi.

Coinbase, Haziran ayında bir borsa, komisyoncu ve takas kurumu olarak yasadışı faaliyet gösterdiği iddiasıyla dava edildikten sonra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleyici incelemesiyle karşı karşıya kaldı. Kısa bir süre önce SEC, Binance’e benzer suçlamalarla dava açmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail