binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitcoin Borsası Kraken, SEC'in Kendisine Açtığı Davaların Reddedilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu! İşte...

Bitcoin Borsası Kraken, SEC’in Kendisine Açtığı Davaların Reddedilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu! İşte Gerekçesi!

Kripto para borsası Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendisine karşı açılan davaların reddedilmesini istiyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen bir kripto para borsası olan Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendisine karşı açılan davaları, ABD’nin daha geniş finansal düzenleyici çerçevesi için potansiyel yansımalara ilişkin endişeleri gerekçe göstererek reddetmek için yasal işlem başlattı.

Kraken SEC’in İddialarının Reddedilmesini İstiyor

Mahkeme dosyalarına göre bu gelişme, Yargıç William H. Orrick’in 12 Haziran’da Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde davaya başkanlık edeceği davadan önce gerçekleşti.

Mahkemeye sunulan belgelerde Kraken, SEC’in iddialarını reddetmenin, ABD’nin finansal düzenleyici yapısının “önemli ölçüde yeniden düzenlenmesi” olarak algıladığı durumdan kaçınmak için gerekli olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber  FTX ve Alameda'nın Kalan Varlıkları Açıklandı: Satış Alarmı Olabilecek Altcoinler Hangileri?

SEC’in geçtiğimiz Kasım ayında açtığı dava, Kraken’in bir komisyoncu, takas merkezi veya borsa olarak kayıt yaptırmadığını iddia ediyor ve borsanın stake hizmeti konusunda daha önce yaptığı anlaşmanın ardından yasal zorlukların devam ettiğini gösteriyor.

Kraken’in savunması, SEC’in şikayetinde listelenen varlıkların bu kategoriye girdiğini savunarak, kripto para birimlerinin menkul kıymetler yerine emtia olarak sınıflandırılmasına dayanıyor.

Kraken’in davayı reddetme talebine yanıt olarak SEC, geçen ay 39 sayfalık bir itirazda bulunarak menkul kıymet aracıları için kayıt gerekliliklerini uygulama yetkisini ileri sürdü.

SEC, Kraken’in yargı yetkisinin yasama sınırlarını aştığı iddiasını reddederek, eylemlerinin Menkul Kıymetler Yasası ve Borsa Yasası’nı uygulamak için Kongre yetkileriyle uyumlu olduğunu vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail