Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Analist Bitcoin Halving (Yarılanma) Olayı İçin Karamsar Konuştu

Ünlü Analist Bitcoin Halving (Yarılanma) Olayı İçin Karamsar Konuştu

Takip et

Zamanı yaklaştıkça çokça yazılıp çizilen ve BTC tarihinde daha önce 2 kere olmuş olan Bitcoin halving olayının, 2020 yılının Mayıs ayında tekrar olması bekleniyor. Geçmiş senelerde Bitcoin fiyatına olumlu etki eden bu durumun BTC fiyatı için yine olumlu olması bekleniyor. Şu anda 12.5 BTC olan blok ödülü sıradaki halving olayından sonra 6.25 olacak ve dolayısıyla Bitcoin’deki arz miktarı yarı oranında azalmış olacak.

Ünlü analist Willy Woo da Bitcoin halving olayı hakkında konuştu. Woo, halving olayının BTC’ye çok fazla etki etmeyeceğini ifade ederek, “Geçmişte BTC fiyatına çok olumlu yansıyan halving olayı bu sefer bu kadar olumlu yansımayacak ve kısa vadede fiyatlar daha fazla düşebilir.” şeklinde konuştu.

Analistler genel olarak halving olayının BTC’ye olumlu etki edeceğini düşünse de Woo gibi olumsuz görüş beyan eden kişiler de mevcut. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük madencilik cihazlarını üreten Bitmain’in CEO’su da buna benzer yorumlar yapmış ve “Eğer BTC fiyatı halvingden sonra artmazsa boğa sezonu gelmeyebilir ve önümüzdeki süreçte madencilik cihazlarının daha fazla gelişmesi lazım.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Önümüzdeki dönemde halving olayının Bitcoin’e olumlu veya olumsuz etkilerini hep beraber göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları