Bitcoin

Bitcoin (BTC) Koptu Gidiyor: Fiyat 9750 Doları Gördü

Birkaç gündür aşağı yönlü hareket eden Bitcoin, gün içerisinde ciddi yükselişler kaydetti.

Birkaç gündür bir aşağı bir yukarı hareket eden BTC, 9100 dolar desteğinin altına düşmeyerek yatırımcısına güven vermişti. Son 24 saat içerisinde yukarı yönlü hareketlerini sürdüren Bitcoin, an itibarı ile günlük olarak yüzde 6’lık bir yükseliş ile 9750 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Uzmanlar genel anlamda halving etkisi ile beraber nisan ayına kadar bir yükseliş olacağını öngörürken bu yükselişin halving tarihi öncesi son fiyatlanmanın olabileceğini ve hedef seviyenin 11.800 ila 12.500 dolar seviyeleri olduğunu ifade ediyorlar.

Son yükselişten sonra 271 milyar dolar seviyesine ulaşan kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyeti yüzde 64,7 seviyelerine kadar gerilemiş durumda. Son günlerde altcoinlerde olan hareketlilik BTC’yi gölgede bırakmış olsa da Bitcoin’in bu yükselişinden sonra sıcak para tekrar Bitcoin’e akabilir.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu