AltcoinBitcoin

Bitcoin (BTC) ve Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin İçin Önemli Seviyeler

Bu hafta, söz konusu 5 kripto para ön plana çıkabilir.

Kripto para sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeniden 33.000 dolar altına kayması ile beraber genel düşüş haline geçiş yaptı. Bazı altcoinler ara çıkışlar yapmayı denese de BTC’nin 33.000 dolar altında kalması, piyasanın bir süre daha bu şekilde kızıl devam etmesi anlamına gelmekte. Yine de gerek teknik görünümleri gerekse de önemli güncellemeleri ile bazı altcoinlerin bu hafta hareketlilik yaşatabilmeleri mümkün gibi gözüküyor.

Bitcoin Teknik Analizi

Bu hafta dikkat edilecek ilk kripto para birimi tahmin edilebileceği gibi Bitcoin oldu. BTC fiyatı 31.000 dolar desteğinden iki kere sıçradı ancak teknik görünüm yeniden 31.000 dolar desteğinin altına çekilebileceği imajını veriyor.

BTC eğer 31.000 dolar desteğini kaybederse ilk hedef 28.000 dolar olacaktır. Bu destek yerinde kalabilirse de BTC için 20 günlük hareketli üssel ortalama olan 33.174 dolar seviyesi test edilebilir. Söz konusu direnç, daha önce de zorlu bir mücadele ortaya koymuş ancak BTC burayı kırınca 36.000 dolara ulaşmıştı.

MATIC İçin Son Durum

Dikkat edilecek ikinci kripto para birimi ise Polygon (MATIC) oldu. Polygon, ağdaki kullanıcıların ve uygulamaların sayısının artması ile hacmini arttırıyor. Şu an için düşüş yaşayan MATIC, 0,74 dolar ila 0,68 dolar arasında güçlü bir destek ortaya koyabilir. MATIC için en kritik destek ise 0,54 dolar olarak görülüyor. Burada tutunma yaşanırsa yeniden bir üçgen formasyonu ile fiyat 50 günlük SMA’nın olduğu 1,26 dolar bölgesine ulaşabilir.

THETA, Dibi Gördü

Üçüncü sırada ise 15,88 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmasından beri düşüş yaşayan THETA yer alıyor. THETA, o seviyeden sonra 4,57 dolar ila 3,85 dolar arasındaki bantlara kadar geriledi ve burada önemli bir alım baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Grafik şu an için bunun ayı baskısı altında olduğunu gösterse de aşırı satış seviyesine kadar gelen RSI, yakında bir toparlanma olabileceğine işaret ediyor. İlk direnç ise 5,68 dolardaki 20 günlük EMA olarak görülmekte. THETA bunun devamında ise önü açık bir şekilde yükseliş yaşayabilir ve düşüş trend hattını kırabilir.

CRO Teknik Analizi

Dördüncü sırada, şu sıra Binance Coin’in yaşadığı zorluklardan istifade eden bir başka borsa coin’i olan Crypto.com Coin var. CRO, 0,14 dolar ila 0,008 dolar bandında takılıp kalsa da fiyat 0,13 dolar desteğini kaybetmemeye devam ediyor. Bu da boğaların yakında direnç olan hareketli ortalamalara doğru atak yapabileceğine işaret ediyor.

Hem hareketli ortalamalar hem de RSI, orta noktanın altında ve bu da yakında bir dengeleme görüleceğine işaret etmekte. Ancak fiyat 0,10 dolar altına gerilerse bu durumda ayılar yeniden gücü ellerine alabilir.

LEO Teknik Analizi

Son altcoin ise Bitfinex kripto para borsasının piyasaya sürdüğü Unus Sed Leo (LEO) oldu. LEO, uzunca bir süreden beri 2,03 dolar ila 2,95 dolar arasında gidip geliyor. Bunun gibi dar konsolidasyonlar normalde büyük kırılımlar getirse de LEO için hacim yetmezliği yaşanıyor.

LEO, direnç olarak 3,32 dolar seviyesine takılıyor ve bunun kırılması ile yeni bir kanal başlayabilir. Düşüş odaklı bakıldığında ise 20 günlük EMA’nın denk geldiği 2,78 doların bir hayli önemli olduğu söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu