Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Yükselirken Piyasaya Olan İlgi Arttı mı? Google Verileri Ne Söylüyor?

Bitcoin (BTC) Yükselirken Piyasaya Olan İlgi Arttı mı? Google Verileri Ne Söylüyor?

Takip et

Bitcoin‘in (BTC) 47.000 dolara iğne atması ile kripto para sektörü yeniden alevlendi ancak yatırımcıların hala piyasa ile arasının bozuk olduğu görülüyor.

2022 yılının başından beri kripto paralar için devam eden dalgalı durum, sonunda boğa sinyalleri ile ilerlemekte. Google Trends verileri ise son zamanlardaki yükselişin kesinliği hakkında şüpheler doğurmakta.

İlgili Haber
Uyarmıştık, Bitcoin 46.000$'ı Gördü! İşte Bilmeniz Gerekenler

ABD’de Kripto Paralara Yönelik İlgi Dipte

Google Trends verilerine göre özellikle ABD içerisinde kripto para odaklı aramaların ve ilginin oranı ciddi oranda azaldı. Mart 2022’nin başları kripto paralar için fiyat açısından olumlu geçmedi ve Google Trends verileri de bunu net bir şekilde belli ediyor.

Google Trends üzerindeki “zaman içerisindeki ilgi” seçeneği, 0 ile 100 arasında değişen bir noktaya göre kripto para birimlerine yönelik aramaların sayısını ve oranını göstermekte. Bu, 0 değerinin neredeyse hiç ilgi göstermediği anlamına gelirken, 100’ün tepe noktası olduğunu göstermekte.

ABD’deki Bitcoin aramaları

“Bitcoin” terimine yönelik aramalar, Mayıs 2021’de 100 seviyesini gördü ve adeta rekor kırdı. Söz konusu ilgi ve arama oranı kısa süre önce ise 27 seviyesinin altına kadar geriledi.

Ülkemizde de durum çok farklı değil. Her ne kadar Bitcoin son günlerde yükselmiş olsa da yatırımcıların çoğu hala piyasaya küs. Öyle ki genel algının şu anda “Yükseldi ama kesin tekrar düşecek, bu yükselişler bizi çok heyecanlandırmıyor” şeklinde olduğu görülüyor.

Zira birçok yatırımcı Bitcoin’in ralli yaptığı zamanlarda birçok varlık almış durumdaydı. Şu anda bakıldığında ise yükselişler olmasına rağmen hala birçok altcoinin zirvesinden yüzde 90 oranında aşağıda işlem gördüğü biliniyor. Bu da yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini oldukça düşürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları