binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Cash'te (BCH) Blok Ödülü Yarılanması Gerçekleşti! Madencilik Ödülü Yüzde 50 Oranında...

Bitcoin Cash’te (BCH) Blok Ödülü Yarılanması Gerçekleşti! Madencilik Ödülü Yüzde 50 Oranında Azaldı! İşte Detaylar

Bitcoin Cash (BCH) ağı kısa bir süre önce beklenen yarılanma olayını yaşadı ve ağda önemli değişiklikler gerçekleşti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Cash (BCH) ağı kısa bir süre önce beklenen yarılanma olayını yaşadı ve blok zinciri tarihinde önemli bir kilometre taşına işaret etti.

Bitcoin Cash’te (BCH) Blok Ödülü Yarılanması Gerçekleşti

BCH madencileri ödüllerinin blok başına 3,125 coine düştüğünü gördüler, bu da önceki ödül olan 6,25 coinin yarısı anlamına geliyor.

Ağ Hashrate’inin arttığı bir ortamda gerçekleşen yarılanma olayı, BCH ekosistemindeki gelişen dinamiklerin altını çiziyor.

Yarılanma öncesinde, BCH’nin toplam Hashrate’i artarak 1 Nisan’da saniyede 8 Exahash’ın (EH/s) üzerine çıktı ve 3 Nisan’da yaklaşık 3,78 EH/s’de sabitlendi.

Şubat ayının sonlarında başlayan hashrate’deki bu artış, madenci faaliyetlerinin ve BCH ağına olan ilginin arttığını gösteriyor. Yarılanma olayıyla birlikte, BCH şimdi uyarlanabilir bir blok boyutu sınırı getirmeyi amaçlayan Mayıs ortası yükseltmesi için zemin hazırlıyor.

İlgili Haber  Binance, 51. Launchpool Projesi İçin Seçtiği Altcoini Açıkladı! Duyuru Sonrası BNB Hareketlendi!

Yaklaşan yükseltme, BCH’nin blok boyutunu son blok boyutlarına göre dinamik olarak ayarlayan ve böylece ağın spam saldırılarına karşı direncini artıran ve işlem maliyetlerini azaltan bir algoritma uygulamayı amaçlıyor.

Gitlab deposunda ana hatlarıyla açıklanan önerilen yükseltme, mevcut 32 megabayt (MB) blok boyutu sınırını temel olarak korurken, değişen işlem hacimlerini karşılamak için potansiyel ayarlamalara izin veriyor.

Blok boyutu ayarlamalarını gerçek zamanlı olarak otomatikleştiren BCH, stratejik teşvikleri ve oyun dinamiklerini korurken ağın yanıt verebilirliğini artırmayı hedefliyor.

BCH fiyatı ise zaten son zamanlarda yaşadığı yükselişler ile adından söz ettiriyordu. Gün içerisinde ise yüzde 11’lik bir yükseliş yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail