Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Düşmanı Peter Schiff, Düşüş Sırasında Bitcoin ve Ethereum İçin Bir Sonraki...

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff, Düşüş Sırasında Bitcoin ve Ethereum İçin Bir Sonraki Hedefini Açıkladı!

Takip et

En ünlü Bitcoin ve kripto eleştirmenlerinden biri olan altın savunucusu, ekonomist ve fon yöneticisi Peter Schiff, bu hafta sonu için BTC ve Ethereum için yeni fiyat hedeflerini verdi.

Schiff, kripto varlıkların fiyatında büyük bir düşüş yaşanabileceğini ve bu yüzden ‘dipten alma stratejisinin’ şu an yanlış olabileceğini iddia etti.

Schiff son yaptığı tahminini, BTC fiyatının 27.000 doların altına kadar inmesine neden olan ve Mayıs ayı başlarında başlayan satış dalgasına dayandırdı.

“Bitcoin 20.000 Dolara, Ethereum 1.000 Dolara Düşebilir”

Ünlü BTC eleştirmeni, attığı Tweet’inde tahminlerini şöyle sıraladı:

“Bu kripto için zorlu bir hafta sonu olabilir. Bitcoin 20 bin dolara, Ethereum ise 1000 dolara düşmeye hazır görünüyor. Eğer böyle olursa, yaklaşık 20 bin dijital token’den oluşan tüm kripto para piyasasının değeri, zirve dönemindeki yaklaşık 3 trilyon dolardan 800 milyar doların altına düşecektir. Bu dip seviyeyi satın almayın. Çok daha fazla para kaybedersiniz.”

Schiff, BTC hakkındaki açıklamalarına şöyle devam etti:

“Gıda ve enerji fiyatları yükselirken, birçok Bitcoin HODLer’ı masraflarını karşılamak için satış yapmak zorunda kalacak. Marketler ve benzin istasyonları BTC kabul etmiyor. Covid sırasında Bitcoin çöktüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve HODL’cular Covid destek paraları almıştı.

Faturaları ödemek için Bitcoin satma ihtiyacı, durgunluk derinleştikçe ve özellikle yakında iflas edecek Blockchain şirketlerinde çalışanlar olmak üzere birçok HODLer işini kaybettikçe daha da kötüleşecek. Şartlar değişince uzun vadeli yatırımcılar satış yapmak zorunda kalabilir.”

Piyasada yaşanan düzeltme, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarının beklentilerini aşan enflasyon rakamları tarafından körüklenmişti.

Bitcoin ve diğer kripto paralar çoğunlukla riskli varlıkların trendlerini takip ettiğinden piyasa katılımcılarının fonlarını daha güvenli seçeneklere aktarmasıyla birlikte kan kaybettiler.

Altın gibi enflasyondan korunma amaçlı varlıklar ise tam tersi bir şekilde %2.5’in üzerinde bir artış gösterdi ki bu da altının ortalama volatilitesi düşünüldüğünde, özellikle de daha önceki %1’lik bir kayıpla karşı karşıya kaldıktan sonra yaşanması ile birlikte önemli bir hareket olarak değerlendirilebilir.

Bununla birlikte genel kripto para piyasasında düşüş eğilimi yaşanırken Ethereum’un ise düşmesine neden olan ayrı bir sorunu vardı. Celcius üzerinde birbirine eşit olması gereken stETH ile Ethereum ikilisinin sabitliğini kaybetmesinin ardından ETH fiyatı %11 değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları