binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF'lerinden Çıkışlar Devam Ediyor! Alımlar Satışları Ne Oranda Karşılıyor! İşte Detaylar

Bitcoin ETF’lerinden Çıkışlar Devam Ediyor! Alımlar Satışları Ne Oranda Karşılıyor! İşte Detaylar

Son veriler veriler Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarında (ETF'ler) satış yönlü bir eğilim olduğunu ortaya koyuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

22 Mart’ta Bitcoin spot ETF’leri önemli miktarda net çıkışa şahit oldu ve üst üste dördüncü gün para çekildi. Toplam net çıkış 93,85 milyon dolara ulaşarak devam eden piyasa oynaklığının ortasında yatırımcıların hissiyatını yansıttı.

Bitcoin Spot ETF’leri Volatilitenin Ortasında Önemli Çıkışlar Yaşadı

Çıkışlara öncülük eden Grayscale ETF GBTC, 358 milyon dolarlık şaşırtıcı bir tek günlük net çıkış kaydetti.

Bu, GBTC’nin tarihsel net çıkışını 13,63 milyar dolara çıkararak Bitcoin’e ilişkin yatırımcı pozisyonunda önemli bir değişime işaret ediyor.

Buna karşılık, çıkışların ortasında, BlackRock ETF IBIT aynı gün en yüksek tek günlük net girişe sahip Bitcoin spot ETF’si olarak ortaya çıktı.

İlgili Haber  JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyarı Yayınladı!

IBIT, 233 milyon dolarlık kayda değer bir net girişle yatırımcı davranışında zıt bir eğilim sergiledi. Bu son girişle birlikte IBIT’in toplam net girişi 13,32 milyar dolara ulaştı. Fidelity ise 2.9 Milyon dolarlık net giriş yaptı.

GBTC ve IBIT arasındaki zıt hareketler, piyasada hakim olan farklı duyguları vurguluyor. Bazı yatırımcılar Bitcoin ile ilgili varlıklardan çekiliyor gibi görünürken, diğerleri piyasadaki gerilemeden faydalanarak risklerini artırıyor. Ancak GBTC’deki çıkışların büyük bölümünün yüksek işlem ücretleri sebebiyle de olduğunu bilmek gerekiyor.

Bitcoin’in son dönemdeki fiyat dalgalanmaları ve düzenleyici gelişmelerle ilgili belirsizlikler kripto para piyasasındaki dalgalanmaya katkıda bulundu.

Bu tür dinamikler genellikle yatırımcıları pozisyonlarını yeniden değerlendirmeye ve portföylerini buna göre ayarlamaya sevk ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail