BitcoinHaberler

Bitcoin FED’e Yenildi! Peki Zararlar Kapanacak Mı?

Bitcoin FED'in para politikasına yenildi.

Bitcoin‘in arzının sınırlı olması ve altına benzerliği gibi pek çok neden onun iyi bir enflasyondan korunma aracı olabileceğini gösteriyordu. Ancak ABD artan enflasyonla birlikte Bitcoin’in FED’in para politikasına yenildiğini gördük.

Peki Bu Bitcoin’i Kötü Bir Yatırım Aracı Yapar mı?

Tabii ki hayır. Doların güçlenmesi, dolar karşısında değerlenen pek çok enstrüman gibi Bitcoin’i de etkiledi. Apple hala çok yüksek bir satış ve karlılığa sahip olmasına rağmen fiyatı %50 düştü. Nasıl ki bu düşüş Apple’ı kötü bir şirket yapmıyorsa, Bitcoin’deki düşüşlerde onu kötü bir yatırım aracı yapmaz.

Bitcoin henüz 400 milyar dolarlık ve 10 yıllık geçmişe sahip çok yeni ve rakiplerine göre küçük bir yatırım enstrümanı. Rakiplerinin yüzyıllardır var olduğunu düşündüğümüzde, her piyasa bunalımında ondan aynı olgunluğu göstermesini beklemek haksızlık olacaktır.

Bu süreçte Bitcoin’deki oynaklığın artması ona olan güveni sarssa da aslolan işin spekülatif yönünden çok, arkada yatan teknolojiye odaklanmaktır. Oynaklık Bitcoin’in olgunlaşmasıyla azalacağından, ileride daha çok Bitcoin’in insanlığa sunduğu fırsatlar ve özgürlükleri konuşacağız.

Bu piyasada yatırım yapan herkesin öncelikle Blockchain teknolojisini anlaması ve bunun geleceğinin olup olmadığını kendisine sorması gerekiyor.

Bitcoin 10 yıllık tarihi boyunca kendisine inananları hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Bu süreç bazen uzun bazen kısa oldu. Ancak sabreden yatırımcılar her zaman kazandı.

Sizce Bitcoin’de sabredenler yine kazanacak mı?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Elbette gelecek blockchain teknoloji si sayesinde şekillenecek ..


Başa dön tuşu