Bitcoin Fiyatı 39.000 Doları Aştı! Son Veriler Ne? Likidasyonlar Ne Durumda? İşte Tüm Detaylar

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in fiyatı, 2022 yılının Mayıs ayından bu yana ilk kez 39.000 barajını aştı ve bu yazının yazıldığı anlarda 39.300 dolar seviyesinde.

Bununla birlikte BTC, Binance üzerinde anlık olarak 39.700 dolara kadar bir mum fitili attı.

Son yükseliş dalgası, FED başkanı Jerome Powell’ın Perşembe günü yaptığı konuşmasının ardından faiz indirimlerinin beklenenden daha erken gelebileceğine dair umutların artması ve Bitcoin spot ETF onayının çok yüksek ihtimal ile Ocak ayında SEC tarafından verileceğinin düşünülmesiyle geldi.

Veriler incelendiğinde Bitcoin fiyatındaki ani atağın ardından son bir saat içerisinde kripto para piyasasında 53.46 milyon dolarlık bir likidasyon yaşandığı görülüyor. Şaşırtıcı bir şekilde bu likidasyonların 51.46 milyon doları short pozisyonlarında yaşandı.

BTC için likidasyon miktarı toplamda 24.13 milyon dolar, ETH için 20.66 milyon dolar, SOL için 1.27 milyon dolar oldu. Diğer likidasyonlar çok sayıda altcoinde düşük miktarlarda yaşandı.

Kripto para piyasasında son bir saatte yaşanan likidasyonları gösteren tablo.

Son bir saatte ani bir şekilde yaklaşık olarak %1.5 yükselen BTC’nin yanında Ethereum için yükselişin daha şiddetli olması dikkat çekti. ETH fiyatı son bir saat içerisinde %1.84 yükseliş gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.160 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!