AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatında Geri Çekilme Yaşanıyor, 24 Saatlik Kar Dakikalar İçerisinde Eridi

BTC 11.800 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin fiyatında an itibarı ile düzeltme yaşanıyor. Yatırımcılar aniden 24 saat önceki fiyat seviyesine düşen ve bir günlük kârını dakikalar içerisinde kaybeden BTC’de ne olduğunu merak ediyor. Yaklaşık 1 saat önce 14.000 dolar direncini kırmaya çalışan BTC bu seviyeyi kıramadı ve büyük hacimli bir satış ile karşılaştı.

Bu seviyeden düşen BTC fiyatı 11.800 dolar seviyelerine kadar geriledi. An itibarı ile 12.300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, bazı yatırımcıları bu düşüşü ile endişelendirdi.

Endişe Yapmak Gerekiyor Mu?

24 Saat içerisinde neredeyse yüzde 30 oranında değer kazanan BTC’de bir geri çekilme, fiyatta bir toparlanma bekleniyordu. Bu süreçte geri çekilme olması ve fiyatın aniden düşüp tekrardan yükselmesi son derece normal bir durum. Bitcoin en iyi performans gösterdiği zamanda bile belli fiyat aralıklarında ufak düzeltmeler görmüştü ve görecektir. Bu tüm piyasalarda olan bir durumdur.

Bu düşüşün arkasında, balinaların yüksek hacimli kar satışı olduğu tahmin ediliyor. Ancak şu an için 11.800 desteğinde tutunan ve buradan geri seken Bitcoin fiyatı, hala güçlü bir duruş sergiliyor. Analistler bu geri çekilmeyi aslında fiyatın daha fazla yükselmesi için güç toplama evresi olarak değerlendiriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu