Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin Madenciliği Şirketleri Arasında Dikkat Çeken Çatışma: Dava Açıldı!

Bitcoin Madenciliği Şirketleri Arasında Dikkat Çeken Çatışma: Dava Açıldı!

Takip et

Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, hosting şirketi Northern Data’ya sözleşme ihlali ve önemli bilgilerin ifşa edilmemesi iddiasıyla dava açtı.

Bitcoin Madenciliği Şirketi Riot Blockchain, Satın Alım Bilgilerini İfşa Ettiği İddiasıyla Northern Data’ya Dava Açtı

Dava, Riot’un geçtiğimiz yıl Northern Data’dan 80 milyon dolar nakit ve 11.8 milyon Riot hissesi olmak üzere toplam 651 milyon dolar karşılığında satın aldığı, güç kapasitesi bakımından dünyanın en büyüklerinden biri olması planlanan Teksas Whinstone Bitcoin madenciliği tesisleri ile ilgili.

Riot, 7 Eylül’de bir Delaware mahkemesinde açtığı davada, Almanya merkezli Northern Data’nın üçüncü bir tarafa 84 milyon dolarlık yükümlülüğünü açıklamadığını ve üçüncü tarafın bu yılın Nisan ayında bunu talep ettiğini iddia ediyor.

Dava, Riot’un o sırada satın alma için nihai kapanış fiyatını müzakere etmeye çalıştığını ancak Northern Data’nın “geciktirdiğini ve gizlediğini” ileri sürüyor.

İlgili Haber
Bitcoin Madenciliği Devi Riot Blockchain, İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı: Kaç BTC Üretti?

Riot ayrıca Northern Data’nın müzakereleri oyalamaya devam ettiğini ve Riot’a borçlu olduğu yaklaşık 114 milyon doları ödemeyi geciktirdiğini söylüyor.

Northern Data, bu yazının yazıldığı anlarda yorum talebine yanıt vermedi.

Whinstone madencilik tesisi, hosting müşterilerinden biri olan Japon GMO Internet ile ayrı bir yasal savaşa girmiş durumda.

Bilindiği üzere Riot Blockchain dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketlerinden biri olarak tanınıyor.

Şirket, kripto para fiyatlarındaki düşüş nedeni ile ürettiği BTC’lerin bir kısmını satmak zorunda kaldığını geçtiğimiz dönemde açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları