Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Madencilik Çiftlikleri Şiddetli Yağışların Kurbanı Oldu!

Artan yağışların yol açtığı heyelan Çin'de faaliyet gösteren birçok Bitcoin madencilik çiftliğine ciddi oranda zarar verdi.

Geçtiğimiz pazar günü Çin’in Sichuan bölgesinde etkisini gösteren şiddetli yağmurlar toprak kaymalarını da beraberinde getirdi. Korkunç faciada kaybolan 2 kişiden 1’i hayatını kaybederken büyük oranda maddi kayıp da yaşandı. Saniyeler içinde tonlarca litrelik su, birçok evin ve aracın toprak altında kalmasına yol açtı. Heyelanın etkili olduğu bölgelerdeki evler boşaltıldı, yaklaşık 20 bin kişi tahliye edildi ve birçok Bitcoin madencilik çiftliği de büyük oranda zarar gördü.

Bilindiği gibi Çin’de görülen yağış mevsimleri hem nimet hem de bir felaket olarak görülüyor. Ucuz enerjiye erişim sağlaması açısından büyük yararları olan söz konusu yağışlar, beraberinde getirdikleri sel felaketleri sebebiyle can ve mal kaybına yol açıyor ve büyük sorun arz ediyorlar. Bilindiği gibi geçtiğimiz 2 sene içinde de görülen şiddetli yağışlar birçok madencilik şirketine ciddi zararlar vermiş, çok sayıda pahalı madencilik cihazının da kullanılamaz hale gelmesine yol açmış ve hatta Bitcoin’in hash rate’i üzerinde bile etkili olmuştu.

Ne yazık ki Çin’deki madencilik faaliyetlerinin büyük oranda yer aldığı Sichuan bölgesi bu yıl da benzer görüntülere sahne oldu:

Yetkililerin ifade ettiğine göre bu seneki yağışlar geçmiş senelerdekine göre daha ağır hasarlara yol açmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu