blank
Bitcoin

Bitcoin mi Yoksa Altın mı?

Bitcoin birçok kesim tarafından “dijital altın” olarak adlandırılıyor. Bu lakabı alması altın ile ortak özelliklerinin olmasından kaynaklanıyor. En önemli benzerlik ise dünya üzerinde ikisinin de az bulunması.

Son Zamanlarda bitcoin mi yoksa altın mı sorusunun galibi genelde Bitcoin oluyor. Çünkü Bitcoin, altının uzun vadedeki getirisini şuan itibarı ile 2’ye katlamış durumda.

Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan CryptoOracle kurucu ortağı Lou Kerner şu açıklamaları yaptı:

Altın dünyada az bulunan bir maden olduğu için küresel değer deposu olarak ortaya çıktı ve binlerce yıldır bu pozisyonunu koruyor. Ama artık dünyada işlevsel olarak altından daha iyi olduğunu düşündüğümüz Bitcoin mevcut. Zaman içerisinde tıpkı altın gibi Bitcoin’in de bir değer deposu olarak kullanılacağını düşünüyoruz.

Dünyada bilindiği gibi az olan şeyin değerli olmasından dolayı altın madeni her zaman değerli bir maden olmuştur. Oysaki evimizde süs eşyası veya takı sektöründe kullanılmasından başka bir işlevi olmayan altını değerli yapan tek şey aslında az bulunmasıdır. Bitcoin’in ise toplamda 21 milyon adet üretileceği düşünüldüğü zaman dünyada sınırlı bir arz miktarı olacağı ve bu durumda ileriki dönemlerde altından bile daha değerli olabileceği düşünülüyor.

Şu gerçek de unutulmamalı ki dünyada şu an itibarı ile hala deneysel olarak kullanılan Blockchain ve kripto para kavramları, gelecek nesillerde kullanılacaksa Bitcoin‘in bu teknolojilerin her zaman başında olması öngörülüyor.*

*İnternet veya şu anda kullandığımız birçok büyük buluş da ilk çıktıklarında deneysel olarak kullanılıyordu. Ancak şu an dünyamızın vazgeçilmezi konumundalar.

*Yatırım yavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu