BitcoinHaberler
Öne Çıkan Haber

Kripto Para Piyasasında Deprem! Bitcoin’i Bu Kadar Düşüren Ne? Çin’in Yıkıcı Etkisi!

Bitcoin'de 24 saatlik kayıp yüzde 10'ları buldu. Yatırımcılar tedirgin, fiyat nereye gidiyor?

Bitcoin’deki kayıpların ardı arkası kesilmedi ve BTC son 6 ayın en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Ani satış baskısı ile bazı borsalarda 6950 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC, an itibarı ile 7100 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

En önemli destek seviyesi şu anda 7000 ve 6800 dolar seviyesi durumunda. Eğer BTC düşüşlerine devam ederse uzmanlar günlük kaybın yüzde 20’lere ulaşabileceğini ve 6800’ün altına düşülmesi durumunda da fiyatın 6400’e kadar düşebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’i Bu Kadar Düşüren Ne?

Geçtiğimiz haftalarda Çin’in Blockchain ile ilgili yaptığı olumlu açıklamalardan sonra 7300 dolar seviyesinden 10.300 dolara kadar yükselen Bitcoin (BTC), Çin’in daha sonradan yaptığı “Blockchain iyi ama Bitcoin ve kripto paralar kötü” tarzındaki yorumlar sayesinde geriledi.

An itibarı ile Çin’den gelen olumsuz haberler devam ediyor…

Çin Merkez Bankasından Bitcoin Fiyatını Düşüren Hamle

Çin Merkez Bankası Şangay Ofisi, kripto paralar için yıkıcı açıklamalar yaptı. Kripto para alım ve satımına karşı sıkı önlemler getirileceğini ifade eden Çin, yatırımcıların Blockchain teknolojisi ile kripto paraları birbirine karıştırmaması gerektiği açıklaması yaparak, Şangay’ın bundan sonra kripto para alım satım işlemlerini daha fazla denetleyeceği ve bu hizmetleri sağlayan kişi ve kurumların da yasaklanacağı ifade edildi.

Bu kapsamda 39 tane kripto para şirketi ile ilgili yasaklama ve kapatılma kararları alındı.

Ayrıca halkını da kripto paralara karşı uyaran Çin Hükümeti, “kripto para alım satımı yüksek riskleri de beraberinde getirir bu yüzden kripto para yatırımı yapmayın.” şeklinde açıklamada bulunuldu.

Blockchain Teknolojisi İyi Ama Kripto Paralar Kötü Sözü Doğru Mu?

Bu söz aslında bakıldığında doğru değildir. Bitcoin gibi bir kripto paraya bakıldığı zaman, Çin Hükümeti’nin de dediği gibi Blockchain sisteminin en iyi uygulamasını görüyoruz. İnsanlar ödül kazanıp Bitcoin elde etmek için bu sistemin bir parçası olmayı kabul ediyorlar. Böylelikle herkes karşılığını maddi olarak aldığı için dünyada bir çok kişi bu ağa dahil oluyor ve ortada çok güçlü bir dağıtık yapı olmuş oluyor. Eğer blok zincirde yer alan insanlar kripto para olarak ödül almasalar, binlerce TL’ye topladıkları bilgisayarları bu zincire dahil etmezler.

Yani dağıtık ve merkeziyetsiz olan Blockchain sisteminin teşvik ediciliği yani ödülü kripto paralardır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu