Bitcoin

“Bitcoin Satın Almanın Tam Zamanı”

Ünlü analist Brain Kelly Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto para yatırım şirketi BKCM’nin sahibi olan ve birçok yatırımcı tarafından sözlerine itibar edilen Brain Kelly, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Son aylarda neredeyse yüzde 100 oranında artış gösteren Bitcoin’in boğa sezonu için hazırlıklarını tamamladığını ve artık iyice güçlendiğini belirtti.

Kelly, Bitcoin hakkındaki bu iddiaları bazı gerekçelere bağladı. Öyle ki bu gerekçeler arasında kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e daha sıcak bakmasından TD Ameritrade ve ErisX  şirketlerinin ortaklığına kadar birçok neden gösterdi. Ayrıca 2020 yılında olması beklenen ve yaklaşık 360 gün olduğu bilinen Bitcoin halving olayının fiyatı yukarı çekmekte etken olacağını ifade etti.

Halving (Yarılanma) Olayı Fiyatı Uçuracak

2020’de olması beklenen ve blok ödülünün yarıya indirilmesi olarak bilinen halving olayı daha önce olduğu dönemlerde fiyatı hep ciddi oranda yukarı çekmişti. Olay gerçekleştikten sonra madenciler blok başına 12,5 BTC ödül alırken bu rakam 6,25’e düşmüş olacak. Bu olaya da değinen Brain Kelly, ” Bitcoin Halving olayı ile arz kesintisi yaşayacağız ve bu olay fiyat için her zaman yükseliş anlamına gelmiştir.” şeklinde açıklamada bulundu. Piyasadaki arz miktarı azalacağı için fiyatın doğrudan yukarı sıçraması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu