BitcoinHaberler

Bitcoin Satmaya Devam Ediyoruz Diyen Stratejist Duracakları Seviyeyi Açıkladı!

Bazı analistlerin Bitcoin'deki düşüş beklentileri devam ediyor.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Ian Harnett Bitcoin‘e dair beklentileri hakkında konuştu.

Bitcoin’in önceki boğa sezonları sonrası %80 oranında geri çekildiğini hatırlatan Harnett, fiyatın 13.000$’a kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Kripto para birimlerinde satış pozisyonlarını koruduklarını söyleyen stratejist, makro ekonomik görünüm nedeniyle “satmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bu gerçekten bir likidite oyunu. İşin sonunda gördüğümüz şey ne bir para birimi ne de bir emtia veya değer saklama aracı olmadığı.

Düşüş beklentilerimizi koruyoruz. Önceki rallilerden sonra zirveden %80 düşüşler yaşandı. Örneğin 2018’de 20.000$’dan 3000$’a düştü.

Bitcoin’in 69.000$’lık zirvesini dikkate aldığımızda bize göre temel destek seviyesi 13.000$.

Bitcoin likiditenin bol olduğu piyasalarda iyi performans gösteriyor. Ancak şimdi olduğu gibi likidite geri çekildiğinde aşırı baskı altında kalıyor.”

Bitcoin haber saatimiz itibariyle önemli bir destek noktası olan 19800$’ı korurken, geçtiğimiz haftada oluşan yüksek hacimli mum, kapitülasyonun gerçekleştiğini ve yukarı yönlü bir tepkinin gelebileceğinin sinyalini veriyor.

19800$ seviyesi altında 4 saatlik kapanış görmediğimiz sürece bir tepki yükselişi beklemeye devam edeceğiz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Geçen 4 saatlik kapanış görüldü ama çıktı.4 saat değil direnç veya destekler büyükse günlük kapanış önemli.Bu hangi şirket miş bilmiyorum ama stop koymadılar ise likit olcaklar.Likit olmalarına 100 x basardım böyle bir imkânım olsa.Bir kaç aptal şirket düşecek dedi diye düşmez Yahut çıkacak derlerse çıkmaz.Bunlar dediğim gibi bir kaç aptal şirket sadece.Bu piyasaya sadece para çekmek için gelmişler ama diğerleri gibi likit olacaklar 🤣Bu piyasada kaldıraça giren eliny sonunda likit olur açık ve net.Tesla sanki aptal btc alıyorlar kaldıraç gitmiyorlar.Çok salaklar ya satmadılar elinde ne varsa 🤣neyse işte bu aptallar nasıl parayı tutuyorlar çok ilginç.


Başa dön tuşu