coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF İçin Odaklanılacak Yeni Tarih Belli Oldu: Sürece Yakın Kaynak...

Bitcoin Spot ETF İçin Odaklanılacak Yeni Tarih Belli Oldu: Sürece Yakın Kaynak Açıkladı

Kripto para gazetecisi Eleanor Terrett'in açıklamasına göre Bitcoin Spot ETF'ler için beklenmesi gereken yeni tarih belli oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FOX Business muhabiri Eleanor Terrett’e göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) uzun zamandır beklenen spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamanın eşiğinde olduğu bildiriliyor.

Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nden SEC personeli avukatları ile New York Borsası, Nasdaq ve Chicago Board Options Exchange gibi büyük borsaların yetkilileri arasında toplantılar yapılıyor. Bu borsalar, söz konusu ETF’lerin alım satımı için öngörülen platformlar. Bu gelişmeyi birkaç saat önce bildirmiştik.

Bu toplantılar, SEC’in ürün için büyük para yöneticileri ve kripto para şirketleri tarafından yapılan bir dizi başvurunun bir kısmını veya tamamını onaylamaya yaklaştığına dair olumlu bir işaret olarak görülüyor. SEC özellikle borsalardan, başvurucular adına borsalar tarafından sunulan ve ETF’nin halka satılabilmesi için SEC onayı alması gereken 19b-4 olarak adlandırılan başvurularını gözden geçirmelerini ve sonuçlandırmalarını istedi.

İlgili Haber  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'den Şaşırtan Hareket: Bu Altcoini Övdü, Fiyatta Hareketlenme Yaşandı

Terrett’in Kaynağına Göre Bitcoin Spot ETF Onayı İçin Odaklanılması Gereken Bir Sonraki Tarih Cuma Günü

Yeni bilgiye göre, nihai karar henüz verilmemiş olsa da, sürece yakın kaynaklar SEC’in Cuma günü gibi erken bir tarihte başvuru sahiplerine onaylarını bildirmeye başlayabileceğini ve işlemlerin potansiyel olarak gelecek hafta gibi erken bir tarihte başlayabileceğini söylüyor. ETF analistleri ve başvurucuları, SEC’in konuyla ilgili kilit isimlerle görüşmeye devam etmesi nedeniyle SEC’ten 10 Ocak’ta veya öncesinde olumlu bir karar çıkacağından emin.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail