Bitcoin
Öne Çıkan Haber

Bitcoin Tarihin En Kötü Haftalarından Birini Geçiriyor

Ardı arkası kesilmeyen düşüşler son 5 yılda görülmemiş bir haftayı geride bırakıyor.

Bitcoin’de ardı arkası kesilmeyen ve tüm piyasada panik ortamı yaşatan düşüşler öyle bir noktaya geldi ki, son 5 senedeki en kötü hafta geride kaldı.

Haftaya 5600 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin, yaşadığı düşüşlerle gelinen noktada 3520 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu haftanın en dip noktasını 3520 dolar ile gören Bitcoin yüzde 37’lere ulaşan bir değer kaybı yaşadı. An itibarı ile 3850 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, eğer bu seviyenin altında kalırsa son 5 yılın en kötü haftasını geçirmiş olacak.

Tarihe bakıldığı zaman ise en büyük haftalık kaybın yüzde 45’lik bir düşüşle 2013 yılında yaşandığını görüyoruz. Bu yılda Bitcoin 165 dolar seviyesinden 91 dolara kadar gerilemişti.

Bu senenin başlarında da yüzde 30’luk haftalık kayıp yaşayan Bitcoin, zirve seviyesinden dibe çakılmıştı.

Buradan da görüyoruz ki Bitcoin daha önce de bu haftaya benzer bir şekilde ciddi düşüşler yaşamış. Hatta rekor seviyesi olan 20 bin dolarlık seviyeye gelmeden önce tarihte birçok kez dibe çakılmalar gözlemlenmiş.

Şu andaki panik havası birçok yatırımcıyı korkutuyor olsa da, Bitcoin ile erken tanışan kişiler bu gibi ciddi düşüşleri daha önceden gördükleri için gayet rahatlar.

Ayrıca unutulmamalı ki, piyasadaki geri dönüş fiyat seviyeleri genelde herkesin düşünmediği ve toplulukta konuşulmayan seviyeler oluyor. Bu yüzden yatırımınızı yaparken piyasayı kendiniz değerlendirmeli ve olası düşüşlerden etkilenmemek için stop-loss emri kullanmakla beraber piyasadaki haberleri sık sık takip etmelisiniz.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu içerikte yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları diğer piyasalardan daha riskli yatırımlar olduğu için yatırım yaparken dikkatli olunması gerekmektedir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bitcoinsistemi.com ve bu içeriğin yazarı, oluşacak kâr veya zarar durumlarından sorumlu tutulamaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu