BitcoinHaberler

Bitcoin ve Altında Gözler Powell’ın Açıklamalarına Çevrildi!

Bugün Powell'ın açıklamaları takip edilecek.

Küresel piyasalar ve Bitcoin bir türlü toparlanamıyor. Bu korku ortamının oluşmasının en temel nedenleri arasında şüphesiz ABD’deki resesyon  beklentileri var.

FED ve Beyaz Saray resesyon riski görmediklerini ifade etse de, piyasalar aynı görüşte değil.

FED’in para politikasındaki sıkılaşma oranını 75 baz puanla bir üst seviyeye taşıması yatırım bankalarından gelen açıklamaların seyrini etkiledi.

Societe Generate ekonomistleri S&P 500’deki satışların daha da derinleşebileceği uyarısında bulundu. Bankanın Stratejisti Manish Kabra olası bir resesyon durumunda S&P 500’ün hızla 3200 puana gerileyeceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Morgan Stanley ve Goldman Sachs ekonomistleri de benzer tahminlerde bulunmuştu.

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio’da FED’in faiz artışlarıyla her şeyin düzeleceğinin beklenmesini oldukça naif ve tutarsız bulduğunu söyledi. Dalio’ya göre enflasyonu düşürmek için çok büyük bir maliyete katlanmak gerekecek.

Resesyon beklentileri piyasalardaki risk iştahını düşürürken bugün FED Başkanı Powell’ın açıklamaları takip edilecek.

Bugün 6 aylık para politikası raporunu Kongre’ye sunması beklenen Powell,  TSİ 16.30’da Senato Bankacılık Komistesi’nde konuşma yapacak.

Powell’ın açıklamaları öncesi riskli varlıklarda ve altında satışların devam ettiğini görüyoruz.

Piyasalar Powell’ın Kongre’de daha fazla sıkılaşma mesajı vermesi beklentisiyle düşerken Bitcoin de 20.000$ sınırında işlem görmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu