BitcoinEthereumKripto Para

Bitcoin ve Kripto Paralar Rusya’da Yasaklanıyor Mu?

Yeniden hazırlandığı iddia edilen yasa tasarısına göre Rusya'da kripto paralar tamamen yasaklanabilir. İşte detaylar...

Rusya kripto para denilince her zaman belirsiz olan ülkelerden bir tanesi. Geçmişte birçok yasaklama haberi veya türlü türlü haberler medyada yankı bulmuştu. Ancak son açıklama zaten korona virüs sebebiyle ciddi gerileme yaşayan kripto paraları ciddi şekilde tehdit eder nitelikte.

Rusya Merkez Bankası kurumsal departman yöneticisi Alex Guznov’un yaptığı açıklamaya göre, kripto para işlemleri ülkede yasaklanmalı. Zira kripto paralar ülkedeki finansal istikrarı tehdit ediyor ve kara para aklamanın da önünü açıyor.

Mevcut yasa tasarısı kripto paraların önüne herhangi bir engel koymazken, bu açıklamalardan sonra iddialar o ki düzenlenecek yeni tasarıda kripto para üretmek ve dolaşımını sağlamak tamamen yasaklanacak.

Açıklamalarında Bitcoin’e de değinen Guznov, “Bitcoin sahibi olan birisi pek tabii yasak olmayan başka bir ülkede yatırım yapabilir bunu denetlememiz mümkün değil” şeklinde konuştu.

Öte yandan bu durumun özellikle Rusya çıkışlı Ethereum’u ciddi anlamda olumsuz etkileyeceği medyada geniş çapta yer bulmaya başladı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu