binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Yeniden 20.000$ Altına İnebilir Mi? Analistten 5. Dalga Uyarısı!

Bitcoin Yeniden 20.000$ Altına İnebilir Mi? Analistten 5. Dalga Uyarısı!

Ayılar henüz ikna olmadı. Bitcoin'de yön tartışması sürüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in 15500$’da dip yapması ve yeniden 20.000$’ın üzerine çıkması pek çok yatırımcıda yükseliş yönlü beklentilerin artmasına neden oldu.

Zincir içi pek çok veri Bitcoin’de tarihsel dip seviyelerde olduğumuzun sinyalini verse de, bazı analistler bir dip daha bekliyor.

Yaşanan son yükselişi ayılarının yorulmasına bağlayan ve bunu bir nefes alış gibi değerlendiren QCP Capital analisti Ralph Nelson Elliot Dalgaları prensibi üzerinden Bitcoin’deki beklentisi açıkladı.

1938’de ortaya çıkan teori fiyatlardaki hareketlerin tekrarlanan bir dalga modelini izlediğini varsayarak bir tahminde bulunulmasına yardımcı olur.

Elliot dalga prensibine göre 1. 3. ve 5. dalgalar ana trend yönündeki hareketleri, 2. ve 4. dalgalar ise bu trend arasında ara dinlenme ve nefes alma bölümlerini temsil eder.

QCP’nin analizine göre 69.000$’dan yaşanan düşüşle birlikte oluşan dalgalar şu şekilde:

Analistler 5. dalgaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ağustos 2022 düzeltme zirvesi bölgesinde (25300$) ikili tepe oluşuyor. Bu seviyeler üzerinde 28.800 ve 30.000$ bölgesinde büyük bir dirence sahibiz. Bu seviyeler kırılana kadar 5. dalganın gelebileceğine dair beklentimizi koruyoruz. Olası bir geri dönüşte 5. dalga bizi 15480$’a kadar itebilir.”

Görüleceği üzere fiyat 28800$-30000$ bandının üzerine çıkabilirse 5. dalga yapısı bozulacak.

Her ne kadar QCP analistleri Bitcoin’de yeni bir dalga bekliyor olsa da, biz diğer metriklerle birlikte değerlendirdiğimizde kötü senaryoda dahi 20.000$ altına uzun süreli bir yatay gidiş veya 20.000$’ın çok altında bir fiyatlanma beklemiyoruz.

Siz Bitcoin’de yeni bir dip bekliyor musunuz?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

5 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Trader

Bunlar düşecek diye FUD yapıyorsa kesin yükselecektir. Ne zaman yükselecek diyorlarsa işte o zaman nakite geçmek gerek. Maksatları milletin elinden ucuza mal almak.

Anonim

Felaket tellallari da geldiyse o 5. Dalgayi getirirler sonunda.

Anonim

Artık yükseliş bekliyorum…

Anonim

yeter daha 5. dalgayı kaldıramam

Anonim

Hadi ordan kafasina göre çekmiş cizgileri..o cizgileri bugun degil cizecektin 6 ay once gorecektim bende atıp tutun bakalim

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail