BitcoinEkonomiHaberler

Bitcoin Yeniden 20.000$! İşte FED Toplantısı Öncesi Bilmeniz Gerekenler!

Gözler FED Kararına Çevrildi.

Bugün son zamanlardaki en kritik FED toplantısına şahit olacağız.

Piyasalar uzun süredir Haziran ayında 50 baz puanlık faiz artışını fiyatlıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesi kartların yeniden dağıtılmasına neden oldu.

FED Kararları Ne Zaman Açıklanacak?

FED Haziran ayı FOMC kararları bugün TSİ 21.00’da açıklanacak.

FED Ne Kadar Faiz Artıracak?

Piyasa kendisini 75 baz puanlık faiz artışına hazırlarken satışların derinleştiğini görüyoruz. Zira bazı ekonomistler 100 baz puanlık artışında masada olabileceğini değerlendiriyor. Ancak bu şekilde düşünenlerin azınlıkta olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Investing verilerine göre bugünkü toplantıda %94,6 oranında 75 baz puanlık faiz artışı bekleniyor. 100 puanlık artış bekleyenlerin oranı ise %5,4.

Bugün 75 puanlık faiz artışı gelirse bu 1994 yılından bu yana gerçekleşen en yüksek artış olacak.

Bitcoin Yeniden 20.000$

Para piyasalarındaki hareketler 75 baz puanlık artışın sinyalini verirken Bitcoin’in ABD vadelilerinden negatif ayrışarak yeniden 20.000$ seviyesine indiğini görüyoruz.

Bir önceki boğa sezonunun zirvesi olması nedeniyle önemli bir destekteyiz.

Normal şartlarda bu seviyeden çok güçlü bir tepki ile fiyatın sekmesini beklerdik ancak hem küresel piyasalardaki belirsizlik hem de bazı kripto şirketlerinin batacağına dair söylentiler risk iştahını düşürüyor.

AMB’den Olağanüstü Toplantı Kararı

Son olarak bugün Avrupa Merkez Bankası İtalyan tahvil getirilerindeki artışı ve piyasalarda yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere takvimde olmayan olağanüstü toplantı kararı aldı.

Bu tarz kararlar piyasalar üzerinde satış baskısı oluştururken yatırımcılar üzerindeki tedirginliği de artırıyor.

FED kararına kadar piyasalarda volatilitenin artacağını değerlendiren uzmanlar yüksek kaldıraçlı işlemlerden uzak durulmasını tavsiye ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

ya ben anlamadım şimdi faiz kararından sonra ne olur? çıkarmı düşermi bizim btc

Last edited 14 gün önce by Anonim
coinbase

çok büyük kumar oynanacak


Başa dön tuşu